Bazén vyrůstá za Letními lázněmi a vedení lázní umožnilo o víkendu lidem nahlédnout na staveniště alespoň oknem. Pod střechou už je hotova betonová vana na ploše pětadevadesáti metrů čtverečních a s ní související atrakce. „Studie využití suterénu lázeňského domu Libuše nás přesvědčila, že jde o velmi nákladnou investici, proto jsme záměr přehodnotili a rozhodli se pro výstavbu u Letních lázní,“ potvrdil ředitel lázní, primář Jan Vrabec.

Zakázku získala firma ze Světlé Hory a zdá se, že práce odvádí ve vzorné kvalitě. Stavba byla zahájena loni v srpnu a podle harmonogramu by práce měly skončit letos v září. „Investice nás přijde zhruba na padesát milionů korun a ze čtyř pětin ji hradíme sami. Získali jsme desetimilionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj,“ potvrdil ředitel.

Kromě vodních atrakcí se mohou návštěvníci těšit také na další služby, využít budou moci například solnou jeskyni, ale také třeba solárium a jiné. Objekt s bazénem bude přístupný celoročně, dopoledne bude sloužit pacientům léčícím se v lázních, odpoledne pak veřejnosti. „Jsem přesvědčen, že bazén tohoto typu pomůže našim záměrům rozšíření služeb a rozvoji cestovního ruchu. Četl jsem v anketě Deníku, jak si mnozí obyvatelé Vrbna pod Pradědem stýskají, že přišli o koupaliště. Do Karlovy Studánky to mají kousek, takže budou moci využít naší nabídky,“ dodal Jan Vrabec.