Handicapovaní lidé si v minulosti krnovský bazén velmi oblíbili. Budova sice měla pro lidi s pohybovým postižením řadu nepříjemných překážek, ale vše kompenzovala vstřícnost vedení Technických služeb Krnov s. r. o. a také ochota personálu. Přestože krnovské lázně často navštěvovali, k větší samostatnosti a důstojnosti jim chyběla slušná přístupová cesta. Také vstup a výstup z vody rozhodně nebyly ideální.

„Handicapované spoluobčany jsme museli do vody a z vody dostávat ručně. To bylo pro všechny fyzicky náročné. Naše lázně tak zaostávaly za evropskými trendy. Právě na základě požadavků handicapovaných spoluobčanů jsme se rozhodli co nejdříve vybudovat speciální cestu, kterou mohou využít,“ řekl Vladislav Skopal, vedoucí lázní.

Během minulých dní byla v krnovských lázních pro imobilní občany vybudována speciální cesta. „Vozíčkáře či jinak imobilního spoluobčana doprovází po cestě přes upravené šatny a sociální zařízení pro handicapované náš pracovník. Výtahem vyjedou k bazénu. V bazénové hale se návštěvníka ujme plavčík, který jej za pomoci hydraulického zařízení Delfín spustí do vody a poté jej z ní i vytáhne,“ řekl Skopal.

Nosnost zařízení je 120 kilogramů a je poháněno pouze tlakem vody. Konstrukce je z nerezu a dle vedení lázní je takřka bezúdržbové. „Toto zařízení jsme chtěli vybudovat již v minulém roce, ale z finančních důvodů byl termín přesunut na letošní září. Chci říci, že plavčíka mohou o spuštění do vody požádat i starší spoluobčané nebo lidé, kteří mají pohybové problémy a překonání schůdků pro ně může být problém. Věříme, že právě díky tomuto zařízení budou naše lázně handicapovaní spoluobčané využívat ještě častěji,“ dodal Skopal.