"Ve Sdruženém zdravotnickém zařízení v Krnově jsme babybox otvírali 30. července 2012 a pomohl vstoupit do života dvěma holčičkám a dvěma klučíkům. Se sestřičkou Hanou jsme se shodli na jméně Petr," uvedl zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess. 

Krnovský babybox. Ilustrační foto.
Babydědek Lu v pondělí Krnovu předal babybox

Krásného chlapečka vážícího 4200 gramů by si nejraději nechaly i některé sestřičky z nemocnice. „O nálezu děťátka jsme již informovali OSPOD. Chlapeček u nás zůstane několik dní a následně bude sociálními pracovníky umístěn do náhradní rodinné péče,“ řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči SZZ Krnov Šárka Tavandzi.

Krnovský babybox za devět let své existence zachránil již čtvrté dítě. Páté odložené novorozeně našli zdravotníci nemocnice ještě před instalací schránky v lesoparku poblíž dětského oddělení. „Petříkovi přejeme do života hodně zdraví, štěstí a lásky v náhradní rodině,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Mohutný dub na Krnovsku před pokácením.
Podívejte se, pokácený starý dub u Krnova ještě v plné kráse! Takto rostl

"Jméno je pro mne významné, protože dnes jsme si po telefonu plácli s šéfem brněnské počítačové firmy Petrem Bečičkou, přítelem a služebně nejstarším mecenášem babyboxů. Petr mi potvrdil, že přispěje zásadním darem na zřízení babyboxu nové generace na radnici Prahy 6 v Jilemnického ulici. Česká mincovna již tradičně obdaruje malého Petra zlatým dukátem do kolébky," dodal zakladatel babyboxů v Česku Lukáš Hess.