V minulých dnech někdo nechal odstavený autovrak na parkovišti před prodejnou na bruntálském sídlišti. Přitom mohl využít k odstranění vraku autorizovanou firmu, která vozidlo bezplatně zlikviduje.

Pokud někdo takto nechá stát vrak, brzy najde výzvu k odstranění nepojízdného vozidla na předním skle vozu s uvedením data, do něhož má auto odstranit. Dotyčný poté ještě obdrží dopis starosty města Bruntálu. Druhá, horší možnost pro majitele, je nechat zajít situaci tak daleko, že vozidlo odvezou za přítomnosti a dohledu Městské policie Bruntál na hlídanou odstavnou plochu.

„V tomto případě bude na majiteli nejen úhrada nákladů za odtah, ale i stání auta na hlídaném odstavném místě,“ varoval mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Uvedenými způsoby začalo město problematiku nepojízdných vozidel řešit v roce 2010.

„Dosud bylo takto odstraněno celkem jedenáct nepojízdných vozidel z ulic 9. května, Dolní, Jaselské, Jesenické, Lidické, Nezvalovy, Pionýrské, Rýmařovské a Zeyerovy,“ upřesnil Ondrášek. Jedno auto bylo po dohodě s majitelkou ekologicky zlikvidováno, takže jich zde zůstává deset.