Není rychlé, terénní ani komfortní a téměř nic se do něj nevejde. Kdo mu ale jednou propadne, pro toho je to láska na celý život. Mr. Bean s ním zažil spoustu legrace a showmani z Top Gearu s ním zvládli olympijské lety na lyžích. A co Češi?

Fanoušci aut Mini po celém světe slaví 60. výročí slavné značky. Slavilo se také v Krnově.

Někteří fanoušci uznávají jen Mini vyrobené v Anglii, a nikdy se nesmířili s tím, že se výroba přesunula do Německa. Jiní jim oponují, že Německo a BMW je to pořád lepší, než aby linie Mini zanikla nebo se přesunula do Indie.

Někteří si zakládají na Mini veteránech z originálních dílů a jiní si autíčko rádi vytuní k obrazu svému. V Krnově se o víkendu setkali pohodoví tolerantní vlastníci Mini, kteří nic takového neřeší.

„Vymyslel jsem tuto podobu srazu před jedenácti lety, když jsme jeli nějaké závody do vrchu. Uvědomil jsem si, že s dobrou partou se dá zažít skvělý sraz i bez vlajek a startovného. Dali se dohromady ti, co nepotřebují pořád soutěžit a něco si dokazovat. Stačí nám udělat si společný výlet a večer posedět u táboráku. Je to rodinná akce, kterou každý rok pořádá někdo jiný,“ představil krnovský sraz Mini v kempu u Petrova rybníka Rostislav Škubník.