Jedno z nich právě Horská služba vyprošťovala z příkopy. Řidiči, kteří silvestrovské oslavy spojili s výjezdem na Vřesovou studánku po lyžařské magistrále, dostali citelnou pokutu. Ta může být odstrašující pro všechny řidiče, kteří nedodržují pravidla ochranného pásma CHKO Jeseníky.

Kateřina Hrabalová v Hlince převzala marmeládovnu Sladké Osoblažsko. Také pokračuje v projektu Bylinková manufaktura a doučuje školáky matematiku.
Ostravu vyměnila za Osoblažsko. Kateřinu dnes živí bylinky a matematika

Agentura ochrany přírody a krajiny AOPK ČR a Správa CHKO Jeseníky jako orgány státní správy ochrany přírody a krajiny zahájily šetření, proč došlo ke vjezdu dvou aut do těchto míst. Na základě podnětů a fotografií ze sociálních sítí požádali policii ČR, aby jim sdělila identitu vlastníků obou vozidel.

Land Rover chtěl vyprostit Audi

„Oba vlastníci byli písemně předvoláni k podání vysvětlení na 10. února 2021. Při osobním jednání bylo zjištěno, že vozidlem LAND ROVER byl učiněn pokus vyprostit vozidlo AUDI, které zapadlo na lyžařské magistrále, asi 400 metrů od Vřesové studánky. Během jednání byly oba vjezdy vyhodnoceny jako neoprávněné. Majitelce vozidla LAND ROVER byla udělena pokuta příkazem na místě ve výši 5 000 korun. Majiteli vozidla AUDI, který se dopustil přestupku jako první, byla uložena pokuta v příkazovém řízení ve výši 25 000 Kč,“ sdělil k události zástupcům Hnutí Duha Jeseníky Petr Šaj vedoucí správy CHKO. Rozhodnutí o uložení pokuty právě nabylo právní moci, neboť obviněný se neodvolal.

David Korčian momentálně hraje za Chomýž
Bývalý kanonýr David Korčián: Sestupů a krachů jsem zažil opravdu hodně

Ivo Dokoupil z Hnutí Duha Jeseníky pochválil přísný postup CHKO Jeseníky vůči neukázněným řidičům.

"Divoká jesenická příroda čelí zvýšenému tlaku ze strany ne vždy ukázněných turistů. Proto je důležitá důsledná a nekompromisní ochrana míst, kam auta nemají bez povolení přístup. Pokuty za porušení těchto pravidel dvěma řidiči na konci roku 2020 byly proto od Správy CHKO Jeseníky zcela na místě. Krásu Jeseníku jsme dostali k opatrování od našich předků a měli bychom ji ve stejném nebo lepším stavu předat našim dětem. Což se nám bohužel příliš nedaří," uvedl k případu Dokoupil.