„V té době jsme platili ČEZ za dodávky elektřiny do všech veřejných objektů města přes 17 milionů korun, což je v rozpočtu opravdu vysoká položka. Proto jsme se jako jedni z prvních rozhodli využít liberalizace trhu s elektrickou energií a vypsali jsme výběrové řízení na dodavatele. Odhadovali jsme, že změnou dodavatele dosáhneme úspory kolem půl milionu korun,“ zavzpomínala krnovská místostarostka Renata Ramazanová.

Výběrové řízení dostala na starosti společnost eCentre: provedla detailní audit dosavadního nákupu elektřiny, připravila zadávací podmínky a oslovila dodavatele elektřiny. V průběhu zadávacího kola se přihlásilo pět z celkem sedmnácti oslovených licencovaných obchodníků s elektřinou. Ti se pak zúčastnili elektronické aukce.

Výsledek předčil všechna očekávání – město na platbách za elektrickou energii ušetřilo více než 1,7 milionu korun ročně. Vítězem výběrového řízení formou elektronické aukce se stala společnost Dalkia. Ta nabídla o 911 tisíc korun nižší cenu než druhá firma v pořadí – ČEZ, tedy předchozí dodavatel elektřiny, který se rovněž do aukce přihlásil.

„Aukcí jsme dosáhli úspory více než 28 procent, což překonalo naše očekávání. Odhadovali jsme, že bychom takto mohli ušetřit maximálně 450 tisíc korun, a i to už bylo pro město zajímavé,“ uvedla místostarostka Renata Ramazanová. Protože smlouva v Dalkií byla uzavřena na dva roky, v těchto dnech už město Krnov připravuje další elektronickou aukci.