V obrovské konkurenci několika desítek sborů se Ars Voce probojoval mezi nejlepší. Fanoušci dívčího pěveckého sboru Ars Voce z Krnova mohou být opět hrdi, jelikož sbor podal fantastický výkon na mezinárodním festivalu ve Španělsku.

Ke slavné Barceloně se sjely sbory z celého světa. Všechny chtěly na prestižní soutěži uspět. Stejně na tom byl i sbor Ars Voce ze Střední pedagogické a zdravotnické školy Krnov, který dlouhá léta patří mezi nejlepší sbory v České republice.

„Do Španělska jsme jeli soutěžit v několika kategoriích. Síly jsme měli možnost změřit v kategorii ženských sborů a také v soutěži o nejlepší lidovou píseň,“ řekl sbormistr Kamil Trávníček.

Fanoušci se chtěli s Češkami fotit

Čtyřicet krásných sboristek se těšilo velkému zájmu španělských médií i návštěvníků festivalu. Když Češky vystupovaly v lidových krojích, tak je obklopily desítky fanoušků se slovy: „please photo.“

Po lidové písni Gorale se v sále strhl dlouhotrvající potlesk a nechyběly výkřiky slov uznání. Po vítězství na mezinárodním festivalu v Anglii z roku 2005 museli konkurenti s českým sborem počítat. Ars Voce se v kategorii ženských sborů dostal na fantastické páté místo.

Dívky byly trošičku zklamané z místa devátého, které sbor obsadil v kategorii lidová píseň. Podobně to cítí i Kamil Trávníček.
„Páté místo v kategorii ženských sborů nás potěšilo. Víte, nejeli jsme zde za každou cenu vítězit, ale seznámit se s prostředím festivalu. Cílem bylo hlavně navázání nových přátelství a získání velkých zkušeností,“ konstatoval sbormistr.

Trávníček: Verdikt poroty zaskočil nejen nás

Z výsledku v kategorii lidové písně ale nadšený není. „Když holky dozpívaly dvě lidovky, byla v sále vteřina hrobového ticha a pak se strhl obrovský potlesk. Podle ovací publika se dalo čekat, že budeme na samotné špici. Verdikt poroty nás poměrně zamrazil a i ostatní soubory pochybovačně kroutily hlavami. Ale jak nejde o život, tak jde o nic. Hlavně, že jsme měli z vystoupení dobrý pocit,“ pokračoval Kamil Trávníček.

Poslední tři dny sboristky trávily za odměnu u Středozemního moře. V kempu se divili, odkud je tolik dívek. Na závěr pobytu si sbor neodpustil koncert. Pro hosty kempu bylo vystoupení překvapením a není divu, že si jej nenechaly ujít stovky posluchačů. (kro)