Překvapené zdravotníky krásné gesto potěšilo. „Každé vlídné slovo je pro nás vzpruhou. A je moc milé, že si dá někdo tu práci, vymyslí text a zaplatí výrobu takové plachty. Jsem upřímně dojatá,“ komentovala počin například sestřička Alenka, která pracuje na jedné z covidových jednotek.

Přeplněná krnovská nemocnice zveřejnila emotivní fotografie, aby si veřejnost uvědomila, jak je péče o pacienty s Covid-19 náročná fyzicky i psychicky.
EMOTIVNÍ FOTO: Takto to nyní vypadá na přeplněném covidovém oddělení v Krnově

Nečekaný vzkaz ocenil i ředitel nemocnice Ladislav Václavec: „Máme za sebou nelehké týdny a děkovný vzkaz na plotu nemocnice jistě udělal radost každému ze zaměstnanců. Věřím, že brzy zjistíme, kdo je autorem tohoto poděkování. Rád bych tomuto člověku osobně potřásl pravicí. Stejně tak za zdravotníky děkuji dárcům nápojů a energie v podobě různých dobrot. Děkuji všem, kteří nás morálně podporují. Vážíme si toho.“

V přiložené fotogalerii výše si můžete prohlédnout nedávné snímky zachycující situaci v krnovské nemocnici v posledních dnech.

Plachta na plotě krnovské nemocnice.Plachta na plotě krnovské nemocnice.Zdroj: Jiří Krušina

Na plachtě je navíc dole připsaný vzkaz: „Projevme úctu a poděkování stužkou našim zdravotníkům. Zaslouží si to.“ Tato výzva na sebe nenechala dlouho čekat a na plotu již visí první barevné stužky.

Do Břidličné pro třetí dávku

Zdravotníci krnovské nemocnice budou již tuto sobotu 18. prosince v očkovacím centru SZZ Krnov AL INVEST Břidličná k dispozici zájemcům o třetí – posilovací – dávku očkování proti Covid-19.

Očkování na jihu Moravy.
Pro vakcínu k zubaři. Očkovat se bude i v lékárnách, navrhl ministr Vojtěch

„V Břidličné jsme na jaře naočkovali tisíce lidí. Následně bylo očkovací centrum zakonzervováno. Jelikož budeme tento pátek přeočkovávat zaměstnance společnosti AL INVEST, rozhodli jsme se nechat očkovací centrum otevřené i v sobotu pro zájemce z řad široké veřejnosti,“ uvedl ředitel Václavec.

Očkovat posilovací dávkou se v bude v sobotu od 08.00 do 15.40 hodin. Zájemci se mohou registrovat prostřednictvím programu Reservatic.

Jiří Krušina

Online reportáž