Přát ke kulatinám přišli oslavenkyni pracovnice domova v čele s ředitelkou Pavlou Žaludovou, zástupci vrbenské radnice se starostkou Helenou Kudelovou i pracovnice bruntálské správy sociálního zabezpečení. Stoletou Annu Sojáčkovou obdarovali květinami, velkým dortem i jejími oblíbenými sladkostmi.

Dva tisíce k důchodu měsíčně jí přidalo ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministr Petr Nečas napsal Anně Sojáčkové osobní dopis. Píše v něm: „Přeji vám do dalších let hodně radosti a mnoho laskavých a vstřícných lidí ve vaší blízkosti.“

Život v domově pro seniory si Anna Sojáčková pochvaluje: „Je to tu dobré, dobře se tu o mě starají. Nemám žádné stížnosti.“ Babička miluje čokoládu, nikdy se nevdala, neměla ani žádné děti. „To máte tak. Pracovala jsem ve fabrice, drožďárně a těstárně v Třebovicích. Pořád se peklo, i v noci. Doma jsme měli hospodářství, k tomu jsem byla župní náčelnicí v Sokole. Nechtělo se mi vdávat, nevyšel mi na to čas,“ řekla oslavenkyně.

Zájem o ni muži měli. Za mlada babička platila za velkou krásku. „Nápadníci byli, to víte,“ vzpomínala Anna Sojáčková. Pracovnice domova babičku přesvědčovaly, že by jí namluvily ženicha, když už dnes čas má. Tomu se Anna Sojáčková jen pousmála. „V kolik hodin už mi donesou tu čokoládu. Chtěla bych k narozeninám knížku, aby mi někdo četl pohádky,“ shrnula svá přání Anna Sojáčková.

S velkou chutí se pustila do třípatrového dortu, radost jí udělaly rovněž bonboniéry. „Babi ráda mlsá. Když je oslava, má ráda griotku,“ konstatovala ředitelka Pavla Žaludová. Babička se ráda obléká a vyráží na procházku.

Dříve obývala sama v Ostravě byt bratra Bohuše. Pochází ze šesti sourozenců, žije už jen ona. „Byli jsme tři bratři a tři děvuchy, nejstarší byl Bóža, já se narodila po něm,“ uvedla Anna Sojáčková.

Přestože potomky neměla, nezapomíná na ni synovec Josef s manželkou, kteří za ní do Mnichova pravidelně jezdívají. Přijeli i během uplynulého víkendu. Přestože už jí oči neslouží tak jako dřív, má je nádherně pomněnkové. Její vitalitu jí mohou závidět i mnohem mladší lidé.