Vybírat můžete z možností, které vzešly z Fóra Zdravého města. To se konalo 26. dubna ve Středisku volného času Krnov. Výsledkem diskuse přítomných občanů byl právě seznam problémů neboli příležitostí, o nichž nyní hlasují Krnované, jimž není jejich město lhostejné.

„K dispozici máte šest hlasů. Dejte je těm možnostem, které má město Krnov podle vás prioritně řešit. Jednotlivé příležitosti jsou ve formuláři seřazeny podle tématických oblastí, nikoli podle počtu hlasů získaných na Fóru. Hlasování skončí 18. května ve 23,59. Hlasování je možné po jednoduchém ověření e-mailem a je anonymní,“ vysvětlila mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

„Výsledky ankety budou zveřejněny bezprostředně po jejich vyhodnocení,“ dodala. Anketu najdete na webových stránkách města.

Hlasy můžete rozdělit mezi 18 problémů, jako například navýšení počtu stomatologů, pokračování v rekonstrukci divadla, nové větší prostory pro knihovnu, dostavba zimního stadionu (i venkovní části parkoviště), dokončení rekonstrukce atletického stadionu, obnova poškozených lesů, psí útulek na katastru města, multifunkční hřiště u ZŠ Dvořákův okruh, přechod pro chodce na Petrovické ulici ke stadionu, rekreační zóna podél řeky Opavy u Alberta a městských lázní, vybudování obchodní zóny, příprava západního obchvatu, zlepšení linek autobusových spojů a další.

Krnovští zastupitelé si prohlédli Prior

Krnovští zastupitelé, úředníci a členové komise pro urbanismus a architekturu města absolvovali tento týden prohlídku krnovského Prioru. Proč? Město zvažuje, že objekt, který je na prodej, koupí.

„Prohlídka probíhala zejména v prostorech, které jsou veřejnosti skryty. Viděli jsme, jak vypadá Prior ze střechy nebo jak rozsáhlé jsou sklepní prostory, které jsou ukryty pod dvoupatrovou částí obchodního domu,“ uvedl místostarosta Krnova Michal Brunclík (ČSSD).

Účastníci prohlídky diskutovali o tom, jak by město mohlo objekt využít. „Za nás můžeme říct, že jsme pro, aby se město stalo stoprocentním vlastníkem této nemovitosti.

Jedná se o jedinečný prostor v centru města, který naskýtá různorodá budoucí využití. Je ale potřeba dále jednat o ceně. Současný majitel je ochoten Prior prodat za přibližně 37 milionů korun podle odhadu, který si nechalo zpracovat město Krnov. Uvidíme, kam se to dále posune,“ doplnil Michal Brunclík.

Fotografie z prohlídky zveřejnili také Krnovští patrioti, a hned se objevil nápady: „Inspirací je spousta, například zelené střechy, které chrání budovy před horkem, napsala jedna z Krnovanek.