Město společně s místními dobrovolnými hasiči opět po roce organizují oblíbeného Andělskohorského žabáka. Na hrázi rybníka nebude o legrácky, spojené se sportovními výkony, nouze. Každý se může pobavit podle své chuti, ať už se zúčastní soutěže netradičních vorů a lodiček či jiných disciplín, nebo bude jen přihlížet.

Velmi oblíbená je právě plavba posádek na všem, co se drží nad hladinou, a někdy ani to ne. O jízdu na židlotrakaři bývá též velký zájem, a dokonce i ze strany děvčat, ač nejde o nic lehkého. Siláci zabojují v hodu polenem na dálku nebo hrncem na cíl, jiní účastníci si zaběhnou i v létě na lyžích.

„Letos máme přislíbeno i střílení s vojenskou zásahovou jednotkou, samozřejmě slepou municí," prozradil novinku andělskohorský starosta Miroslav Novotný.

Svézt se mohou nechat zájemci plavidlem bruntálské Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, kteří předvedou ukázky záchrany tonoucího. V nabídce nechybí aquazorbing v nafouklé kouli na hladině, pádlování ve stoje ani běhání na gumě.

„Občerstvení, střelnice, kolotoč, všechno máme zajištěno, tak nezapomeňte vyrobit nějaké to plavidlo a přijet," pozval všechny starosta Novotný s tím, že je vstupné čistě na uvážení návštěvníků. Platit mohou jen ti, kterým se to bude líbit.