„Bohužel jsme zde žádná plavidla neměli. Už druhým rokem si lidé žádná nepřipravují. To je škoda. Je to jedna z nejlepších akcí v Andělské Hoře. Dá se považovat za tradiční vodní zábavu. Lidé se zde mohou pobavit a zapomenout na starosti,“ sdělil starosta obce Miroslav Novotný.

Ačkoliv rybník nenaplnila vlastnoručně vyrobená plavidla, proháněl se na něm aspoň člun Vodní záchranné služby Bruntál.

Sbor dobrovolných hasičů ze Starých Heřmínov na bruntálském náměstí propagoval hasičský sport a hlavně závody v běhu na šedesát metrů překážek  "O Zubatou žábu“.
Hasičský sport na náměstí

„Jeden člun slouží na Slezské Hartě, kde máme i sanitku. Druhý máme zde na akci. Na Žabáka jezdíme již mnoho let. Letos jsme naštěstí nemuseli vyjíždět k žádnému tonoucímu. Tento rok je u nás zaměřen na vzdělávání, zdravovědu a pomoc při tonutí. Musíme si všichni doplňovat různé zkoušky. Populace stárne, a proto vyzýváme zájemce, především ty mladé, aby vstoupili do řad Vodní záchranné služby v Bruntále. Novým členům zajišťujeme všechna školení a cvičení, aby se mohli stát vodními záchranáři,“ sdělil Jiří Slavík z Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, pobočného spolku Bruntál Slezská Harta.

V Andělské Hoře při Žabákovi letos nebrázdila rybník plavidla recesistů, ale rychlý člun Vodní záchranné služby. O zábavu zde ale nebyla nouze.Zdroj: Andrea MartínkováV Andělské Hoře při Žabákovi letos nebrázdila rybník plavidla recesistů, ale rychlý člun Vodní záchranné služby. O zábavu zde ale nebyla nouze.Autor: Andrea Martínková

Pořadatelé měli pro návštěvníky nachystanou spoustu úkolů. Skákání v pytli, plnění kbelíku vodou, jízdu na lyžích, hod polenem na dálku, jízdu na židlotrakaři či hod hrncem.

Pro děti byly připraveny pouťové atrakce, řetízkový kolotoč, skákací hrad, trampolína či jízda na koni. Nejlepší účastníci byli za svůj výkon odměněni diplomem a věcnou cenou. Mnoho zájemců uvítalo možnost svézt se na člunu Vodní záchranné služby Bruntál. Celou akci doplnil SDH Andělská Hora, který ukázal svou hasičskou techniku.

Fichtlmánii uspořádala iniciativa „Bohušov žije!“, aby mladším ročníkům připomenula legendární dopravní prostředek: Jawu Pionýr.
Bohušov zachvátila fichtlmánie
Přehlídka trampské a country písně Eldorádo Sosnová. Ilustrační foto.
TIP Deníku: Eldorádo v Sosnové dospělo do Kristových let
Unikátní destruktivní zkouška ČVUT Praha. Ke zklamání vědců most zátěž 455 t vydržel.
Objížďky čekají na trase z Rýmařova do Šumperku

Andrea Martínková