Týden médií pořádají na škole od pondělí 21. do pátku 25. března v rámci mediální výchovy. Vyučovací předměty se zaměří na média ve všech jejich formách. Žáci natočí vlastní pořad o životě školy, chystají se vytvářet třídní časopisy a rozhlasové pořady pro školní vysílání.

V pátek 25. března se uskuteční Škola naruby, při níž se chystají deváťáci vyučovat spolužáky z nižších než čtvrtých ročníků. Aktivity zaznamenají a opět mediálně zpracují. Pátek se stane pro ostatní děti Dnem bez stresu.

Děti si vyberou z nabídky nejoblíbenější předměty a sestaví si vlastní rozvrh, podle nějž by se rády učily. „Zde by se měly věnovat nejvíce tomu, na co v běžných hodinách není čas. Také se zaměřením na média,“ řekl ředitel školy Leoš Sekanina.

Mezi 30. březnem a 1. dubnem ve škole chystají, jako třešničku na dortu, tiskovou konferenci se starosty obcí a předsedou školské rady. I tiskovou konferenci mají žáci celou sami připravit, odmoderovat a ozvučit.

>> GLOSA MARKÉTY CHAROUSKOVÉ

Andělskohorským učitelům patří obdiv

Marně pátrám v paměti, kdy a jestli vůbec jsme se třídou na základní škole zažili takové akce, jaké chystají učitelé základky v Andělské Hoře. Krom několika návštěv kuchyňky, kde jsme umíchali pár pomazánek a ještě jsme z toho byli v sedmém nebi, protože jsme se ulili z matiky, si na nic nevzpomínám. Pestřejší výuku jsem si zažila až na střední škole v Turnově, kde nám učitelé pravidelně připravovali různé specialitky. Vzpomínám si, jak jsme probírali Perské války. Abychom si učivo lépe zapamatovali, učitel vymyslel, že si jednu z bitev uspořádáme na živo. Do třídy jsme nanosili staré krabice a započali výrobu lodí. Každá loď byla pečlivě nazdobena antickými výjevy a její posádka ji měla na sobě zavěšenu pomocí kšand. Učitelův nevšední nápad zaujal studenty celé školy natolik, že z třídní lodní bitvy nakonec vznikla megalomanská akce v přilehlém parčíku u školy. Mezi stromy se tenkrát prohánělo přes dvě stě studentů obtěžkaných loděmi a midlili se po hlavách papírovými zbraněmi. Na takové akce se nezapomíná a na učitele, kteří jsou podobně kreativní a zapálení pro věc, jako byl ten náš už vůbec ne. Proto andělskohorským studentům jejich mediální týden tiše závidím a obdivně se klaním učitelům a řediteli, že nepatří mezi zkostnatělé pedagogy, kteří si odučí svou nudnou hodinu matematiky a jdou s otráveným výrazem domů. Podobné nevšední akce totiž duševně obohatí a pobaví nejen žáky, ale i jejich učitele.