„Vlastnoručně vyrobenými anděly se děti snaží obdarovat ty osobnosti nebo organizace, které se jakýmkoliv způsobem snaží zachránit mír na naší planetě," řekla Helena Vaculíková, která se v morávecké řezbářské školičce dětem věnuje.

Jednou z malých řezbářek je teprve sedmiletá Julie Hulešová. Sotva se s maminkou a sestrou do Malé Morávky nastěhovala, pustila se s ostatními dětmi do vyřezávání dvoumetrového anděla pro poutní místo Maria Hilf ve Zlatých Horách.

„Když jsme vzali pod křídla Andělů pro lepší svět i armádu, vyřezávali jsme, ale i kreslili a přemýšleli. Díky andělovi jsme se skamarádili s Lukášem Hirkou, kterého před třemi lety zranili v Afghánistánu," uvedla Julie Hulešová.

Andělů darovaly vojákům děti celou sérii. Za anděly získaly certifikáty dále od UNICEFu a Lékařů bez hranic. „Do nového roku přeji Malé Morávce, aby měla naše anděly ráda, panu starostovi, aby z nás měl radost. Víc pro svou vesnici udělat nemůžeme.

Máme jen dvě ruce a jenom jednu hlavu, každý z nás Bobtailů. A chodíme taky do školy. Já do druhé třídy," hlásila Julie Hulešová, která se směle pustila do vyřezávání dalšího anděla pro prezidenta České republiky.