Poté následuje mezi 2. a 5. červnem třetí ročník závodu v dogtrekkingu Zde jsou lvi. Opět se půjde malebným krajem Osoblažska, po trasách kam mnohdy noha trekaře ještě nevkročila. „Ubytování je zajištěno v kempu Stonožka, kde bude rovněž start i cíl,“ řekla pořadatelka Libuše Kotková z Centra pro výcvik psů Alfa. Kdo si netroufne na stokilometrový nebo třeba i kratší pochod, může v kempu vyzkoušet parkur agility, jízdu na koni nebo si zarybařit.

V červenci jsou připraveny populární závody psů v plavání na Slezské Hartě. Plavat se bude 2. července naproti kostelu nad bývalou vesnicí Karlovec na tratích padesát, sto a dvě stě metrů. Následuje letní tábor pro děti a mládež se psy, letos proběhne v Liptani. Ubytování je možné ve stanech, v nepřízni počasí na půdě. Hlavní náplní bude výcvik poslušnosti, agility a dogdancingu.

„Okrajově se dotkneme při setkání v Liptani i canisterapie a stopování. Krom toho budeme jezdit na koních, huculek Baronek bude celý tábor jeho součástí. Budeme se koupat, chodit na borůvky, výlety, hrát hry ve dne i v noci a všemožně si užívat prázdnin,“ uvedla Kotková. V srpnu se koná další kolo závodů v plavání psů, tentokrát určené pro Čechy. Proběhne 20. srpna na pískovně v Ratenicích v okrese Kolín. Následuje dvanáctý ročník výstavy voříšků Miss Alfa 3. září v Bruntále. „Krom toho pořádáme několik tréninků coursingu v Olomouci a v Dívčím Hradě,“ doplnila Kotková.

Podrobnosti o té které akci se dočtete před jejím konáním třeba v následujících vydáních Deníku a týdeníku Region. Více se příznivci peskařské zábavy a výcviku dozví také na internetových stránkách Centra www.canisterapie.net.