Jak dlouho prodáváte zdravou výživu?

Už asi šest let. Měla jsem k ní ale vztah už dřív. Jinak by to ani nešlo, chodí sem totiž spousta lidí, kteří potřebují poradit.

Kde berete informace, abyste byla schopna lidem poradit?

O zdravý životní styl jsem se zajímala už léta předtím, než jsem tady začala prodávat, takže jsem o tom povědomí měla. A naše paní vedoucí je chodící knihovna, tak už jsem tady pak jen pochytávala to, co jsem potřebovala doplnit.

Na žádná školení nechodíte?

Informace o produktech si hledáme většinou sami. Spousta dodavatelů má také letáčky s informacemi nebo dokonce recepty, takže je z čeho vybírat.

Která skupina lidí chodí nejčastěji nakupovat zdravou výživu?

To se nedá říct, od mladých lidí až po důchodce. Nejvíc chodí lidi, kteří už se zdravě stravují a upřednostňují zdravý životní styl. Menší skupina jsou pak ti, které k tomu život dotlačí, třeba zdravotními problémy.

Změnila se nějak situace za tu dobu, co tady pracujete?

Řekla bych, že přibývá lidí, kteří se přijdou poradit se zdravotní záležitostí. Buď nechtějí řešit přes léky a doktory a raději přijdou sem, nebo už jsou lékařskou péčí zklamaní a zkusí to tady.

Je o zdravou výživu větší zájem než dřív?

Ano, i když je o něco dražší než běžné potraviny. Mluví se o krizi, ale sem lidé chodí více. Asi si uvědomují, že je lepší začít se zdravou stravou včas a jíst bez chemie.

Je zdravá strava vhodná pro každého?

Jistě, každý se může zkusit zdravě stravovat třeba měsíc a pak si to porovnat. Na svém těle uvidí, že mu to prospívá a dělá dobře. Vyzkoušet to je vždy nejlepší.

Adéla Bilová