Na albrechtické škole vyučuje Veronika Glötzerová, která zná televizi jak své boty. Než se rozhodla pro svou učitelskou profesi, řadu let byla redaktorkou zpravodajství České televize Ostrava.

Když na Základní školu Město Albrechtice dorazil ve čtyřech autech štáb České televize natáčet další díl tanečního pořadu České televize Rytmix, mohla svým žákům zasvědceně vysvětlit, v čem spočívá práce paní režisérky, kameramanů, zvukařů, osvětlovačů, produkční, asistentů, maskérek nebo techniků

„Hlavní protagonisty Rytmixu, tanečníky Míšu, Kubu a Patrika, přišly podpořit desítky dětí z nižšího i vyššího stupně, které se ráno sešly ve velké tělocvičně. Padla první klapka a natáčela se závěrečná scéna celého pořadu, ve které tančí pohromadě všechny děti. Naši žáci se museli dopředu naučit choreografii lambády," prozradila Veronika Glötzerová, která pomáhala tanečníkům společně s kolegyní paní učitelkou Alenou Václavíkovou.

Další natáčení probíhalo na tribunách, v malé tělocvičně v hudebně a došlo i na půdní vestavbu. Dvě taneční scény se točily i na chodbách.

„Naši tanečníci mohli vidět, jak celý pořad vzniká. Když se někdo z moderátorů přeřekl, musel se celý záběr natočit znovu. Nebo že úplně na závěr nás čekalo paradoxně natáčení úvodní scény. Děti si stouply kolem schodů a tanečníci moderátoři kolem nich probíhali, se všemi se vítali a oznamovali, že se dnes budeme učit lambádu," prozradila Veronika Glötzerová zážitky z natáčení.

„Chtěla bych poděkovat všem našim tanečníkům, kteří byli skvělí, a dokonce dostali od štábu za své chování pochvalu. Materiál, který jsme natočili, teď putuje do střižny a v březnu se už můžeme těšit na pořad Rytmix, který se natáčel v naší škole," uzavřela Veronika Glötzerová