Do soutěže Žijeme hokejem, kterou podporuje Moravskoslezský kraj se zapojila také třída 8.B. ze základní školy ve Městě Albrechticích. Jejich soutěžním úkolem bylo originálním způsobem představit Město Albrechtice a při tom lákat návštěvníky mistrovství světa v hokeji do našeho kraje.

Podle pravidel prvních dvacet tříd, které získají při hlasování veřejnosti nejvíc hlasů, dostane zdarma vstupenky na utkání hokejového mistrovství světa v Ostravě.

Albrechtičtí školáci z 8.B natočili soutěžní bezmála minutové video, ve kterém zvali hokejové fanoušky do Města Albrechtic. Hlasování probíhalo téměř měsíc.

„Díky těm, kteří s námi poctivě hlasovali, jsme v soutěži uspěli. Mezi 38 účastníky jsme obsadili desáté místo, což nám zajistilo lístky na jedno z utkání mistrovství světa v ledním hokeji," popsala úspěch třídní učitelka 8. B Renata Doležalová.

Když do Základní školy ve Městě Albrechticích přijely moderátorky rádia Čas předat žákům vstupenky do ostravské ČEZ Arény, čekalo je příjemné překvapení. Vstupenek na zápas mezi Norskem a Běloruskem, který se koná 12. května v poledne, bylo celkem 35, tedy více, než kolik má 8.B žáků. „K našemu obrovskému překvapení jsme získali celkem 35 vstupenek, takže do ostravské ČEZ Arény se s námi sveze téměř celá 9. A," doplnila Doležalová.

Aby té radosti nebylo málo, Český svaz ledního hokeje vyhověl žádosti Základní školy Město Albrechtice a věnoval dalších 25 vstupenek na utkání USA-Bělorusko, které se odehraje ve čtvrtek 7. května. Takže se za hokejem do Ostravy z Albrechtic vypraví třída 8.B, ,8.A i 9.A.

„Hurá, jedeme na hokej. Srdečně děkujeme všem, kteří pro naše video hlasovali a za odměnu vám zamáváme do televizní kamery. Dívejte se pozorně!," vzkázali albrechtičtí školáci všem těm, kteří je v hlasování podpořili.