Zásadou úspěchu v této disciplíně je, že když sledujete při psaní pouze obrazovku a nemusíte „lovit" písmenka na klávesnici, ušetříte spoustu času a můžete se plně soustředit jen na své myšlenky.

Začít s trénováním této dovednosti na střední škole je už pozdě. To dobře vědí na Základní škole ve Městě Albrechticích, kde už objevili spoustu písařských talentů. Letošní ročník písařské soutěže ZAV junior uspořádala pro nejlepší písaře z České republiky Základní a Mateřská škola Dělnická v Karviné Novém Městě.

Pozvání přijalo přes padesát žáků ze 17 základních škol. Zapojily se i školy ze Slovenska a z Polska.

„Naši školu reprezentovala výborná parta spolužáků z 9. A Dan Ondrašík, Mirka Musilová, Petra Kociánová a Nikola Šimečková, kteří se programované výuce psaní ZAV věnují od čtvrté třídy. Hodiny poctivých tréninků se vyplatily. Dan jel do Karviné s cílem zvítězit a ten se mu také podařil splnit hned čtyřikrát," pochválila talentovaného žáka učitelka Taťána Kurečková.

Favorizovaný Dan Ondrašík nenašel přemožitele a odjel s pohárem, ale dobře se dařilo i dalším albrechtickým soutěžícím, kteří sbírali medaile v různých disciplínách, a to jako jednotlivci, i jako družstvo.