Dechovou hudbu v doprovodu sehraných mažoretek představili albrechtičtí muzikanti přímo v ulicích lucemburského města Wiltz, které v rámci velkého festivalu zaplnilo početnou mezinárodní rodinu dechových hudebníků, tanečníků a mažoretek.

Albrechtičtí muzikanti se právě vrátili z Lucemburska domů plní dojmů a krásných zážitků.

„Nejradostnější je to, že obě části české delegace, neboli muzikanti i mažoretky, reprezentovali náš region, kraj i republiku vzorně na jedničku. Přesvědčily mě o tom nejen slova uznání od organizátorů, ale i spontánní reakce, ve kterých se objevily i slzy dojetí v očích.

Získali jsme také uznání všech ostatních, kteří se zúčastnili této velké mezinárodní přehlídky krásy, mládí a hudby," uvedl za DHMA Petr Volný s tím, že se z Lucemburska vrátili unavení, ale velice spokojeni s tím, co se jim společnými silami podařilo.

Dechová hudba Město Albrechtice chce také v našem regionu oslovit publikum spojením hudby, pohybu a krásy přitažlivého mládí. Například 15. srpna vystoupí ve Slezských Rudolticích na společné akci s mažoretkami, která proběhne v rámci Dožínek.