Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Albrechtické zastupitelstvo bude řešit kauzu prodeje dřeva Wood Source

Albrechtičtí zastupitelé se sejdou ve středu 24. května v 17 hodin v klubovně školní tělocvičny. Na programu mají například projednání architektonické studie Knihovna Města Albrechtic, která má vzniknout v patře Měšťanského domu na Náměstí ČSA.

24.5.2017
SDÍLEJ:

Vlakové nádraží ve Městě Albrechticích, odkud putovalo dřevo až na Ukrajinu. Město Albrechtice prodalo dřevo firmě Wood Source s.r.o. s tím, že ho zaplatí až dodatečně. Vývoz dřeva do zahraničí se zasekl kvůli celní byrokracii na Ukrajině.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Vzhledem k největší kůrovcové kalamitě v historii jsou zastupitelé zvědaví především na zprávu o hospodaření v lesích, kterou přednese Jaroslav Herman a na zprávu o aktuálním vývoji událostí v kauze prodeje dřeva firmě Wood Source s.r.o.

Tato firma za odebrané dřevo zaplatila Albrechticím jen kauci s tím, že zbytek doplatí, až ho sama dál přeprodá. Při pokusu o export dřeva se firma na Ukrajině zapletla do byrokratické pasti celních předpisů, takže zůstala bez cash flow. Začala proto vyjednávat o splátkovém kalendáři na dluh vůči Městu Albrechtice za odebrané dřevo ve výši 2,3 milionu korun.

STANOVISKA K PRODEJI

Příliš riskantní prodej dřeva kritizoval především radní Milan Košulič, který je profesí lesník a zná situaci na trhu se dřevem.

Starosta Města Albrechtic Luděk Volek zvolený postup hájil tím, že bylo nutné hledat odběratele v situaci, kdy je kvůli kůrovci na trhu dřeva nadbytek a také v časové tísni, protože dřevo při delším skladování začíná degradovat. Zástupce Wood Source s.r.o. dopisem deklaroval, že ho vzniklá situace mrzí, svůj závazek vůči Městu Albrechticím uznává a učiní vše pro to, aby uhájil dobré jméno firmy.

Autor: František Kuba

24.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vrcholu hory Kazbegi v Gruzii. Adam Matějka úplně vpravo.

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

Jiří Doleček vydal knihu Popraviště aneb zpověď volyňského Čecha. Narodil se na Ukrajině, ve svých čtrnácti letech dal sbohem Sovětskému svazu a od roku 1947 už byl studentem krnovského gymnázia.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Myslivecká mše s ukázkou pasování

K velmi působivým mysliveckým zvykům a tradicím patří Svatohubertské mše. Díky nim se veřejnost může seznámit i s některými starodávnými mysliveckými rituály.

Měření škodlivost neprokázalo. Zápachu asfaltu se Krnov nezbaví

Poškozuje provozovna, kde se roztápí asfalt, ovzduší v Krnově? Ze dvou měření čistoty ovzduší vyplývá, že ne. Lidé bojující proti asfaltovně ale měření zpochybňují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení