Na problematiku bezpečného přecházení vozovky, dětskou nehodovost a chování řidičů motorových vozidel v blízkosti přechodů upozorňovali včera policisté na území obcí a měst Bruntálska. Osvětová akce potrvá celý tento týden. Na preventivní charakter poukázala mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová: „Děti jsou po prázdninách více rozjívené a hrozí větší riziko dopravních nehod.“ Bez problémů se ulicemi města pohybuje student Mirek: „Vždycky raději počkám, až všechno přejede.“

Menší děti včera ráno vedli do školních škamen rodiče. V dalších dnech však budou nuceni malí školáci absolvovat trasu do třídy sami. Zkušenými chodkyněmi jsou i Katka z druhého ročníku gymnázia a čtvrťačka Hanka z obchodní akademie. Obě dívky dobře vědí, co dělat, aby bez újmy přešli vozovku na k tomu určených místech. „Policisté proto vysvětlovali pravidla bezpečného přecházení vozovky a dětem rovněž předávali tématické dárky. Odměnili jsme především správné chování na silnici,“ doplnila Lucie Zgarbová.

Kontroly u přechodů probíhaly zejména v blízkosti škol. Kontroly se týkaly nejen dětí, ale i dospělých. „Veřejnost upozorňujeme, že tuto dopravně preventivní akci provádíme v různých městech našeho okresu a navíc ji spojujeme i s běžnou dopravně bezpečnostní akcí zaměřenou na další povinnosti účastníků silničního provozu, tedy i řidičů,“ upozornila účastníky provozu Lucie Zgarbová.

V letošním roce převzalo garanci nad celorepublikovým projektem nazvaným Zebra policejní prezidium ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Ústředním mottem se stala věta Zebra se za tebe nerozhlédne!