Každý, kdo na pasece vysadil svůj „podepsaný“ stromeček, může v následujících letech pozorovat, zda se ujal, jak se mu v lese daří a o kolik centimetrů poporostl. Denně si zde předávají motyku z ruky do ruky příznivci lesa všech generací.

Výlet spojený se sázením malých buků zaujal také nejrůznější organizace. Ve středu se například nad stromečky skláněli klienti krnovského střediska sociální rehabilitace Rút a pomáhali jim při tom pracovníci Slezské Diakonie.

Mnozí Krnované také spojují sázení stromů s rodinným výšlapem, s venčením psa nebo s projížďkou na kole. Oplocená paseka, na které přibývají stromky jak houby po dešti, leží přibližně mezi Šelenburkem, Úvalnem a Býkovem, takže dojít až k ní pěšky představuje celkem slušnou túru.

Pracovníci Lesní správy Město Albrechtice připravili plochu určenou k zalesnění, sazenice stromů, nářadí, štítky na jmenovku s tužkou i návod jak postupovat. Místa vhodná pro vysazení stromků jsou vyznačena kolíkem – znamenákem. Sazenice stromků jsou připraveny ve stínu pod mladými smrčky tak, aby je každý snadno našel. Jsou naproti žebříku, který slouží jako přelez přes plot do oplocenky.

Paseka k sázení je u lesní asfaltky do Býkova, turista se na ni dostane od zelené trasy a naučné stezky Cvilín. Akce Zasaď si svůj strom potrvá do zalesnění paseky nebo do prvního sněhu. Lesníci důvěřují návštěvníkům lesa, že motyky i další volně položené věci nebudou odnášet.

Pokud návštěvníci zjistí, že na místě cokoliv chybí, mohou to oznámit na telefon 724 523 512 nebo 724 523 500. Akci pořádají Lesy České republiky a Lesní správa Město Albrechtice, revír Cvilín.

Mapku a návod, jak strom správně zasadit, najdou zájemci také na stránkách kampaně www.krnovmestostromu.estranky.cz.