Beátka se narodila s mentálním postižením a diagnózou farmakorezistentní epilepsie, kdy mívá až sto ataků denně. Je zcela závislá na péči druhé osoby. Absolvovala a stále zkouší různé varianty léčby v Praze i v Brně, zatím bez většího úspěchu.

Dostala nabídku na lázně hrazené pojišťovnou, ale její maminka, bez níž se neobejde, si však pobyt musí hradit sama. Jako samoživitelka ale nemá dostatečné finanční prostředky.

A právě tady podaly svou pomocnou ruku Lenka Kvasničková, Rula Trandosová, Markéta Sztuková, Petra Ďurišíková.

Před více než rokem dostaly skvělý nápad, jak adventními věnci udělat radost nejen lidem, kteří si věnce dají doma na stůl, ale i lidem s nějakým handicapem.

A tak o Vánocích roku 2014 s pomocí ještě dvou dalších kamarádek věnovaly výtěžek z prodeje vyrobených adventních věnců obecně prospěšné společnosti Help-in z Bruntálu. Téměř dvacet tisíc korun posloužilo na nákup kompenzačních pomůcek pro osoby se zdravotním postižením.

Na sklonku roku 2015 čtveřice žen zasedla k výrobě adventních věnců znovu. Tentokrát pomohly osmileté Beátce z Krnova. Za prodej vyrobených adventních věnců získaly třicet tisíc korun, které umožní absolvovat Beátce s maminkou lázeňský pobyt.