VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

25.11.2017

Pouť ke svaté Kateřině, patronce Slezských Rudoltic

Na rudoltickém zámku v sobotu od 10 hodin probíhají kateřinské trhy, a pak v kostele v 16 hodin začíná kateřinská pouť. Kdo je to vlastně svatá Kateřina?

25.11.2017

Volek zůstává starostou, k odvolání chyběl jeden hlas

Starosta Města Albrechtic Luděk Volek ustál už několik pokusů o odvolání. Také ve středu svou funkci obhájil, ale k odvolání chyběl pouhý hlas.

25.11.2017

Vystavují ovoce a zeleninu

Krnovští zahrádkáři po válce měli velkou podporu ze strany města, protože dokázali tlumit výkyvy v zásobování potravinami. Jak se jim daří dnes?

25.11.2017

David Macháč fotí naše zahrádky a zahrádkáře

Se zahrádkáři má své zkušenosti i fotograf David Macháč, který je letos nominován na prestižní fotografickou cenu Czech Press Photo. Zahrádkáři je totiž název jeho série fotografických portrétů. A jací podle něj zahrádkáři jsou? Co je pro ně typické?

25.11.2017

Býčí zápasy? Viděl jsem, jaké je to zvěrstvo, vzpomíná Krnovan

Na výjevy, jichž byl Jaroslav Balcárek v 80. letech v Mexiku očitým svědkem, nezapomněl dodnes. Názory, že by býčí zápasy měly být zakázané, považuje rozhodně za správné.

24.11.2017

Lyžaře v Karlově potěší nová sjezdovka pro začátečníky

V Karlově pod Pradědem se připravují na novou lyžařskou sezonu. Hlavní novinku, skoro kilometr a půl dlouhou sjezdovku, mají ocenit především rodiče s dětmi a začínající lyžaři, kteří si zatím netroufnou na prudší svahy.  

24.11.2017

Olomoucí bude jezdit krnovská tramvaj

Tramvaj EVO1 z produkce Krnovských opraven a strojíren má přezdívku Evička. Příští rok obohatí osm Eviček tramvajový park Olomouce.

23.11.2017

Jak zvelebit okolí věžáku v Krnově?

Krnovští občané se dnes, ve čtvrtek 23. listopadu, mohou seznámit s návrhem změn veřejného prostranství v Albrechtické ulici, v okolí „věžáku“.

22.11.2017

Koupaliště dostanou novou podobu

S rekonstrukcí toho krnovského by se mělo začít v nejbližších dnech, ve Vítkově už běží zkušební provoz.

22.11.2017

Cítíte se v Krnově bezpečně?

Kde se cítíte ohrožen? Jakou trestnou činností? Jaké místo by mělo být monitorováno kamerou?

22.11.2017

Příběhy bezpráví přípomínají tradici vzdoru

Projekt společnosti Člověk v tísni připomíná statečné lidi, kterým je třeba projevit úctu.

22.11.2017

Zůstane Volek starostou?

Ve středu od 17 hodin zasedá zastupitelstvo Města Albrechtic ve školní tělocvičně. Prvním z bodů je zrušení videozáznamu ze zasedání, které bývá pravidelně zveřejňované na internetu.

21.11.2017

Jméno pro vánoční strom

Pohodář, Uhlířáček… Jak se bude jmenovat letošní vánoční strom v Bruntále? Máte poslední příležitost zapojit se do ankety a navrhnout mu jméno.

21.11.2017

Langschurovu cenu letos získaly tři dívky

Sára je skvělá výtvarnice, Eliška organizuje turnaje v holandském billiardu, Alžběta je mistryně ČR a Evropy v tanci. Tyto tři gymnazistky jsou nositelky Langschurovy ceny 2017.

21.11.2017

Povodí Odry o přeložce silnice v Heřminovech toho moc neví

Aby v Nových Heřminovech mohla začít stavba nádrže, musí být nejdřív dokončena miliardová přeložka silnice do Zátoru. Podle původního harmonogramu se měla přeložka silnice Zátor - Nové Heřminovy realizovat v letech 2013 až 2015, ale zatím ještě nezačal ani výkup pozemků.

20.11.2017

Kolem albrechtické výpadovky bude nový bezbariérový chodník

V Albrechtické ulici v Krnově právě probíhá oprava 160 metrů dlouhého chodníku. Jde o úsek od křižovatky s ulicí Starou Ježnickou po křižovatku s ulicí Partyzánů.

20.11.2017

Do Jeseníků o víkendu dorazili první běžkaři

Přírodní sníh se zatím drží pouze ve vyšších horských partiích. Vlekaři na začátku nové sezony testují umělé zasněžování, aby mohli děla spustit naplno, jakmile teploty klesnou dostatečně hluboko pod nulu. V Jeseníkách, kde se už o víkendu objevili první výletníci na běžkách.  

20.11.2017

Klokanice Majda putuje školkami na Bruntálsku

Po mateřských školách na Bruntálsku putuje klokanice Majda jako plyšový maskot projektu rozvoje vzdělávání.

20.11.2017

Kontaktní místo bude pomáhat seniorům s jejich problémy

Pátý Senior Point, tedy kontaktní místo pro seniory, v Moravskoslezském kraji byl v úterý 14. listopadu otevřen v Bruntále na Náměstí míru 5. Bude v provozu každé úterý od 8.00 do 16.30 hodin a hlavní náplní jeho dvou speciálně vyškolených pracovnic je poradenství a zprostředkování pomoci seniorům v různých oblastech jejich života.

19.11.2017

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

18.11.2017

Chrpa provozuje modrožluté toalety

Provozovatelem veřejných toalet v Krnově je obecně prospěšná společnost Chrpa. Zaměstnává lidi, kteří těžce nacházejí uplatnění na trhu práce.

18.11.2017

V Bruntále už posedmé pomáhali s výběrem technických profesí

Představit technické obory a zaměstnání, po kterých je poptávka na trhu práce, si už posedmé dali za úkol organizátoři veletrhu Artifex v Bruntále.

18.11.2017

Kamil Trávníček: Chceme školu na úrovni

/ROZHOVOR/ Krnovská Základní umělecká škola (ZUŠ) je škola, jejíž věhlas přesahuje hranice nejen města a okresu, ale i České republiky. A dokonce i Evropy. Dechový orchestr mladých Krnov vyjel loni na festival do Pekingu a zapůsobil tam tak, že letos pozvali organizátoři jiného významného festivalu krnovské hudebníky do Číny znovu.

18.11.2017

Nadšenec pátrá po osudech válečných zajatců v Jeseníkách

Šest tisíc zajatců prošlo během druhé světové války Jesenickem. Pozapomenutá historie regionu uchvátila Romana Janase, který odhalil jména už čtrnácti stovek z nich. Připravuje i knihu.

18.11.2017

Senioři si mohou zamluvit místo v komunitním bydlení

Od prosince se mohou senioři starší šedesáti let nastěhovat do budovy bývalé mateřské školy ve Václavově u Bruntálu.

17.11.2017

Kdo byl nebo usedne v poslaneckých lavicích sněmovny

Poslanci z bruntálského okresu: co během svého mandátu dělali?

16.11.2017

Bruntálský zimní stadion bude v Kavalcově ulici

Těsnou většinou schválili na posledním zasedání bruntálští zastupitelé místo pro výstavbu nového zimního stadionu. Čtrnáct z dvaceti sedmi zastupitelů se nakonec rozhodlo pro lokalitu v Kavalcově ulici.

16.11.2017

V Rýmařově a Krnově si připomenou 17. listopad

Výročí sametové revoluce a uzavření českých vysokých škol nacisty za druhé světové války si připomenou studenti a učitelé rýmařovského gymnázia a střední odborné školy, ale i občané města lampiónovým průvodem.

16.11.2017

Půjčit si elektrokolo? Žádný problém

Nově tuto možnost nabízí zájemcům město Krnov, k dispozici je však služba také na Opavsku.

16.11.2017

Bruntál ve čtvrtek hostí Artifex

Veletrh řemesel a zaměstnanosti Artifex se v Bruntálu uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu. Je určen žákům, kteří právě vychází ze základních škol, jejich rodičům a pedagogům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT