V regionu teď šoféři nejlevněji natankují u čerpacích stanic na Bruntálsku, kde průměrná cena Naturalu 95 je 34 korun. Naopak nejdražší jsou pohonné hmoty na Frýdecko-Místecku, kde se průměrně blíží hranici 35 korun. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pravidelně sleduje.

Motoristům, kteří to nemají daleko do Polska, se vyplatí natankovat za hranicemi. Tam je na některých čerpacích stanicích litr Naturalu 95 k dostání i za 31 korun. Nafta je někde dokonce pod třiceti korunami.

Například řidiči nákladního dopravce Transeurope z Bohumína na Karvinsku tankují naftu v Polsku. „Jsme přímo na hranicích, takže této možnosti využíváme. Ceny sice skáčou, ale když jsem si dělal propočet, tak nás litr nafty vychází o jednu až 1,60 koruny levněji,“ uvedl vedoucí dopravy společnosti Transeurope Tomáš Sládeček. Navíc firmě vrátí z pohonných hmot DPH zaplacenou v Polsku.

Nafta je v Moravskoslezském kraji nyní nejdražší na Frýdecko-Místecku, kde stojí 33,85 a od loňských prázdnin zdražila téměř o tři koruny. Nejlevněji ji řidiči nakoupí opět na Bruntálsku za 33,45 koruny. Čeští řidiči si oddechli, že se nenaplnily předpovědi některých analytiků, kteří na začátku roku předpokládali, že se cena benzinu může dostat až ke čtyřiceti korunám za litr. V posledních dnech ceny pohonných hmot navíc klesají.

Podle analytika Borise Tomčiaka ze společnosti Colosseum přispívá k poklesu cen levnější ropa. Významnou roli hraje také silnější kurz koruny vůči dolaru. „Díky tomu bychom se měli v následujících dnech dočkat u českých čerpacích stanic dalšího zlevnění. I nadále očekáváme pokles cen v řádu desetihaléřů,“ uvedl Tomčiak.