Že jsou zodpovědnými studenti, přesvědčili lidé učící se angličtinu v jenom z jazykových kurzů na Akademii J. A. Komenského v Bruntále. Na internetu narazili na mimořádnou nabídku levných letenek. Reagovat bylo třeba okamžitě, studenti se domluvili, zajistili si levné ubytování a vyrazili do Anglie prohlédnout si na vlastní oči pamětihodnosti, o kterých se učili. A hlavně procvičit konverzaci v běžných životních situacích.

„Strávili jsme tam čtyři dny. Letenka nás přišla na osm set korun a ubytování zhruba na pět set za noc i se snídaní. Vše to vymyslela a zorganizovala naše lektorka Věra Kalinová,“ řekla vedoucí Akademie J. A Komenského Gábina Antlová.

Na bruntálské Akademii za pár dní začne nový školní rok, zájemci o studium jazyků se ještě mohou přihlásit na kurz angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny či italštiny. Bruntálská škola patří do sítě celonárodního vzdělávacího zařízení a funguje jako občanské sdružení. „Akademii mohou navštěvovat v denním studiu čerství maturanti, kteří se nedostali na vysokou školu. Platí jim to jako řádné studium a mají všechny sociální výhody studentů. Po roce mohou znovu zkusit přijímací zkoušky na vysokou,“ konstatovala Gábina Antlová.

Odpolední kurzy zase navštěvují lidé zaměstnaní, kteří se chtějí zdokonalit v jazyce kvůli své práci či zájmu o cestování. Akademie dokonce pořádá i rekvalifikační kurzy pro administrativní pracovníky pro obchodní styk se zahraničím nebo její lektoři vyučují přímo v podnicích po celém okrese.

„Absolventi dostanou mezinárodní certifikát. Ten, na rozdíl od státnic, které platí jen u nás, platí mezinárodně. Zkoušky se u nás skládají ústní a písemné. Testy se dělají v celé Evropě ve stejnou dobu a i od nás putují na vyhodnocení do německého Frankfurtu. A v testech máme stoprocentní úspěšnost, protože u nás mají studenti možnost dopředu si udělat testy modelové,“ pochválila Gábina Antlová. K certifikační zkoušce mohou lidé nastoupit až tehdy, kdy si pevně věří.