Zahrádkáři ze šesti bruntálských osad a jejich kolegové ze sousedních měst a okresů naaranžovali letos své výpěstky ve Společenském domě v Bruntále. Už při příchodu bylo návštěvníkům jasné, že místo vybrali správně. „Bylo to opravdu lepší, více prostoru a pěkně naaranžované," těšil se například bruntálský fotograf František Kučera.

Čtyřletému Františku Zemanovi uchvátily kamínky ve skalkách Mileny a Pavla Hejskových ze Staré Vsi u Rýmařova, zástupců zájmové organizace Klub skalničkářů Campanula Bruntál. Do Bruntálu přijel s rodiči, tatínkem původem z Bruntálu, ze severu Čech.

„Nejvíce se mi líbí květiny. Kytky, to je moje, mám v Bruntále kousek zahrádky, v níž pěstuji prakticky všechno. Jehličnany, kytky, na zahrádce jsem pořád," uvedla další z návštěvnic Vojtěška Kunešová. Na výstavy pěstitelů i skalničkářů dochází vitální starší dáma pravidelně.

Suchými vazbami pletenými z papíru oslňovala Olga Machů z Bruntálu. „Strávila zde skoro dva dny. Rozmístit stoly, připravit aranžmá, naskládat," konstatoval její manžel.

Bývalý dlouholetý předseda bruntálských zahrádkářů Rudolf Paulín připravil výstavku nářadí používaného zahrádkáři v různých dobách. „Je to tu hezčí, než na Floře v Olomouci," sdělil návštěvník výstavy Antonín Vanot z Bruntálu. Nechyběli kaktusáři Horst Havelka z Nových Heřminov a Jan Drobný z Bruntálu.

Nechyběl Milan Jánošík z bruntálské osady Na Vyhlídce, známý svou sbírkou více než sto padesáti druhů paprik a ostrých feferonek, z nichž připravuje i kořalku.