VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Bruntálsko

včera 09:45

Spor o kůrovce na Rejvízu: odmítají kácení i chemii

FOTOGALERIE/ Kůrovec už dorazil do rezervace Rejvíz, která patří mezi čtyři nejcennější lokality Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jeseníky. Bylo správné tam povolit kácení a použití pesticidů?

20.9.2018

Češi a Němci vzpomínali společně na zbořené kostely

Židé právě slaví jom kipur – den smíření. V Holčovicích během tohoto svátku nastal den smíření také pro evangelíky a katolíky, a pro Čechy a Němce.

20.9.2018

Bruntálská nemocnice se opravuje, dočká se i nové fasády

Opravy bruntálské nemocnice jsou v plném proudu. Poté, co se úprav dočkal prostor před poliklinikou, přišla na řadu nová fasáda.

19.9.2018

Kvůli požáru se záchrana Karnoly výrazně prodraží

Velký požár přinutil město Krnov odložit revitalizaci Karnoly. Ceny stavebních prací mezitím šly rychle nahoru, takže projekt na její záchranu se prodraží až o třetinu. Co na to zastupitelé?

18.9.2018

Slavnost Zažít Krnov jinak

Před krnovským podloubím i na krnovském nýtovaném mostě u knihovny ve všední den chodec jen těžko hledá důvod, proč se zastavit právě zde. Přesto se zde v sobotu dobře bavily stovky lidí.  

18.9.2018

Nová odstřelovací puška měla premiéru v Krnově

Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyvinula novou odstřelovací pušku CZ TSR. Světovou premiéru měla na veletrhu v Norimberku. Českým střelcům se poprvé představila v Krnově.

18.9.2018

Po incidentu na hřišti vzala mládež do rukou kameny

Z klukoviny, která bude mít dohru u přestupkové komise, se bude zpovídat patnáctiletý hoch z Krnova. Společně s mladšími dětmi v sobotu 15. září večer házel do okna jednoho z bytů na sídlišti u Petrovické ulice kameny.

17.9.2018

Němečtí rodáci se dnes vrací zavzpomínat do Krnova

Před válkou se v Krnově mluvilo převážně německy. Němečtí rodáci se do Krnova každoročně na týden vrací, aby lépe poznali jeho současnou atmosféru a předali českým obyvatelům něco ze svých vzpomínek.  

15.9.2018

Osmdesát let od Liptaňské tragédie chystají na místě rekonstrukci masakru

Fanoušci historie už mají v diáři zakroužkovanou sobotu 22. září. V Liptani chystají na kulaté výročí Liptaňské tragédie rekonstrukci událostí i ukázky bojů z konce války s velkým komparzem.

14.9.2018

Půvabný Slezský Semmering slaví 130 let. Lidé se svezou parním vlakem

Sto třicet let existence slaví železnice z Hanušovic do polských Glucholaz známá jako Slezský Semmering. V sobotu 15. září se proto na jedné z nejkrásnějších tratí v Česku budou moci lidé svézt parním vlakem.

14.9.2018

Poblíž hranic s Polskem se podařilo nafilmovat vlka

Polská média upozornila na video, které zveřejnil lesní úřad Ratibořska. Už dlouho se spekulovalo, že se do lesů v okolí Ratiboře vrací vlci. Nyní je konečně k dispozici důkaz: videozáznam. 

14.9.2018

Vzpomínají na slavného horala, lyžaře a zubaře Gutwinského

Archaickou techniku lyžování s jednou holí, která sloužila k odrážení i k udržování rovnováhy, jako jeden z prvních předvedl v Jeseníkách Oskar Gutwinski. Dnes si ho připomenou ve Vrbně pod Pradědem. 

13.9.2018

Zmizí z Osoblažky nádražní latríny nebo máme tuto památku chránit?

Na osoblažské úzkokolejce obdivují fanoušci železniční nostalgie nejen parní lokomotivy, ale také nádražní latríny. Přečkají historické kadibudky plánovanou rekonstrukci nádraží?

13.9.2018

Krnovské Burčákobraní a cesta z Bruntálu za slováckými vinohrady

V okrese Bruntál sice vinná réva nemá vhodné podmínky, ale místní fanoušci vína o nic nepřijdou. Bruntál má svůj Pochod slováckými vinohrady a Krnov Burčákobraní.

12.9.2018

Sucho potrápilo stromy i firmy, které je vysadily

Před dvěma lety město Krnov nechalo obnovit vykácené stromořadí v Březinově ulici za 84 tisíc korun. Výsadby hlohů se zde ujala havířovská firma Údržba pozemků, a s. Letošní sucho bylo zatěžkávací zkouškou pro zeleň i pro firmy, které musí garantovat její přežití.

12.9.2018

Proč bude nádrž Jelení suchá a nezadrží vodu?

Nad Karlovicemi vzniká nádrž Jelení. Její úctyhodná hráz vysoká 16 metrů a dlouhá 273 metrů je největší hrází od dob Slezské Harty. Proč nebude napuštěna vodou?

12.9.2018

Krajské klání mladých hasičů v Holčovicích

V areálu TJ Tatran Holčovice se začátkem září konal 11. ročník krajské pohárové soutěže „O pohár starosty KSH Moravskoslezského kraje“.

12.9.2018

OBRAZEM: Dožínky na statku u hranic

Krnov téměř nezná tradici dožínkových slavností. Po čtyřleté pauze se příznivci zemědělských slavností znovu sešli na statku Löwenthalových na samé česko-polské hranici.

12.9.2018

Cristiano Ronaldo oslní bruntálské divadlo

Tak to tu ještě nebylo. Městské divadlo v Bruntále se od pondělka stane dějištěm výstavy o Cristianu Ronaldovi. Návštěvníci ji mohou navštívit do 5. října letošního roku.

12.9.2018

Geronto-obleky a procházka střevem

Město Krnov se připojí k Evropskému týdnu mobility a ve čtvrtek 13. září na náměstí nabídne nezapomenutelné zážitky. Třeba na téma stáří nebo vnitřní strana střeva.

11.9.2018

Policisté odhalili síť výrobců a distributorů pervitinu

Bruntálští policisté ve spolupráci s kolegy z Jeseníku zadrželi skupinu šest mužů a dvě ženy, kteří jsou podezřelí z výroby a distribuce metanfetaminu, čili drogy známé jako pervitin.

11.9.2018

Seno nad zlato: zemědělci nemají dost potravy pro svá zvířata

Zemědělce i drobné chovatele na Opavsku a Bruntálsku spojuje jeden velký problém. Kvůli suchu nemají dostatek sena pro svá zvířata.

11.9.2018

Rybník zhnědl a ryby hynuly. Hasiči zachraňovali, co se dalo

Úhyn ryb v Kobylím rybníku v Bruntále řešili během uplynulého víkendu dobrovolní hasiči z Bruntálu ve spolupráci s tamním spolkem rybářů.

11.9.2018

Krnov spustil test, zda se ujme třídění bioodpadu

V okolí kina Mír se tento týden objevily hnědé popelnice. Jsou určeny na bioodpad. Kromě trávy, listí, natí ze zeleniny, kávového a čajového odpadu nebo pilin do nich mohou lidé vhazovat třeba i plevel a větve o průřezu od dvou centimetrů dlouhé do 25 centimetrů.

10.9.2018

Báňští a policejní potápěči si zkusili vyměnit výstroj

FOTOGALERIE/ Zatopený lom Šifr u Svobodných Heřmanic se stal místem společného cvičení policejních a báňských potápěčů. Testovali, zda by si tyto dva útvary mohly mezi sebou navzájem půjčovat výstroj a muže.

10.9.2018

Mezi Krnovem a Opavou jelo 592 cyklistů

Letošní vyjížďka nazvaná Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu, která se uskutečnila na začátku září, byla rekordní. I přes nepříznivou předpověď se totiž počasí nakonec umoudřilo a čtvrtého ročníku oblíbené akce se zúčastnilo rekordních 592 cyklistů.

10.9.2018

Kolona veteránů projela Jeseníky i nemocnicí

FOTOGALERIE/ Čtyřicet automobilových veteránů projíždělo o víkendu bruntálským okresem v rámci akce Trofeo Niké. Na mnoha místech kolona měla zastávku, aby si zájemci mohli pojízdné muzejní exponáty zblízka prohlédnout, vyfotit se s nimi a dozvědět se něco o historii automobilismu.

8.9.2018

7. září - den, kdy díky Kudlichovi skončila éra feudalismu

FOTOGALERIE/ Feudalismus byl založen na nadřazenosti šlechty nad poddanými. Dne 7. září 1848 u nás vstoupil v platnost zákon o zrušení poddanství. Předložil ho Hans Kudlich z Úvalna.

7.9.2018

Při nehodě na krnovském letišti nebyl nikdo zraněn

Letoun L 13 SW je turistický motorizovaný kluzák, který je jednou z variant legendárního kunovického Blaníku. Je oblíbený pro své vynikající letové vlastnosti.

7.9.2018

Krnovská demonstrace za cirkusy bez zvířat

Cirkus Joo se pravidelně vrací do Krnova. Letos poprvé ho na této štaci kromě publika čekali také demonstranti s transparenty.

6.9.2018

Víte, jak se žilo na Vrbensku?

Ve Střeše ve Vrbně pod Pradědem dnes v 16 hodin vernisáž zahájí výstavu archivních fotografií Jak se žilo na Vrbensku. Bude doplněna numismatickou expozicí, abychom zjistili, čím se zde platilo.

5.9.2018

Tai-chi: čínské umění boje, kterým pečujete o zdraví

Začíná nový školní rok a s ním doba zápisů do volnočasových aktivit pro děti i dospělé. Jednou z nich je i tai-chi (tajči), jehož kurzy se otevírají v Krnově v pondělí 10. září.

4.9.2018

Nádraží Osoblažky mění majitele, změní i podobu

Čtyři roky trvalo, než se obcím kolem osoblažské úzkokolejky podařilo koupit zanedbaná nádraží. První se pustily do rekonstrukce Slezské Rudoltice.

3.9.2018

Opraví hrobku Riegerů, zakladatelů varhanářství

Krnovští zastupitelé se v červnu rozhodli koupit hrobku rodiny Riegerovy, zakladatelů slavné varhanářské tradice. Město už plánuje opravy

3.9.2018

Zastupitelé Krnova zasednou naposledy před volbami

Prezentací protipovodňových opatření v Krnově, kterou připravili zástupci státního podniku Povodí Odry, bude ve středu 5. září v 16.30 hodin zahájeno poslední zasedání.

1.9.2018

Víte, co je pumptracková dráha? Otevírá se v Krnově

Pumptracková dráha byla postavena vedle Střediska volné času SVČ Krnov. Nevíte, jak funguje? Přijďte v sobotu 1. září v 15 na slavnostní otevření. Jak se dá jezdit na dráze plné boulí, předvede trenér Petr Bohůnek.

31.8.2018

Výzva Jiřího Ovčáčka měla v Bohušově odezvu

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček vyzval veřejnost, ať 21. srpna vyvěsí rudé trenky nebo státní vlajky.

31.8.2018

Fotbalové ukončení prázdnin s osobnostmi jako Skuhravý či Koranteng

TJ Tatran Hynčice se v sobotu 1. září od 15.30 hodin přátelsky utká se Sigi Teamem, za který hrají známá osobnosti jako Siegl, Vízek.

31.8.2018

Cyklisté se v sobotu vydají do Opavy na fidorku a do Krnova na kofolu

Cyklostezku číslo 55 z Opavy do Krnova a z Krnova do Opavy si oblíbily všechny věkové kategorie, protože je nenáročná, spojuje zajímavé cíle a často vede mezi stromy ve stínu. Právě zde se koná oblíbená akce „Do Opavy na fidorku, do Krnova na kofolu“.

30.8.2018

Nemocniční pes Merlin tráví čas s pacienty v Rýmařově

Border kolie Merlin je už druhým rokem člen týmu Podhorské nemocnice. Navštěvuje klienty sociální služby. Nechá se hladit, krmit a umí si hrát tak, aby to bavilo i lidi.

30.8.2018

Opilci zaměstnávají strážníky i policisty

V uplynulých dnech krnovští strážníci i policisté řešili několik případů, které měly společného jmenovatele: alkohol.

29.8.2018

K Ozonu svolali sraz cool aut a pak se nestačili divit, jaký byl zájem

/FOTOGALERIE/ Bývalá léčebna Ozon na Ježníku spoustu let jen chátrala. Nový majitel Renova se představil první akcí, která měla až nečekaný ohlas.

29.8.2018

Znáte pichlavé rajče? A třeba černé?

/FOTOGALERIE/ Do zámecké zahrady ve Městě Albrechticích v těchto dnech chodí lidé obdivovat rajčata. Alena Křištofová a Antonín Šiška se rozhodli veřejnosti ukázat, že existují i jiná rajčata, než jaká známe z obchodů. Pěstují zde rajčata temně fialová, černá i pichlavá jak nevyloupnutý kaštan.

29.8.2018

Výstavní síň: Lomnice

Lomnice u Rýmařova se změnila ve výstavní síň pod širým nebem. Podél cesty jsou vystaveny fotografie Jindřicha Štreita. 

28.8.2018

Nejlepší ekologický sedlák roku je Jan Hořák z Janovic u Rýmařova

Janovice - Jak hospodaří nejlepší ekologický zemědělec roku? Jak to vypadá na jeho farmě? To se mohou lidé podívat tuto sobotu.  

27.8.2018

Kombajnér vyznamenal Brigády socialistické práce

Návštěvníci dožínek ve Slezských Rudolticích opatrují zajímavý suvenýr. Potvrzuje, že jsou členy Brigády socialistické práce BSP.

27.8.2018

V Krnově právě vzniká fitness zóna

Krnov - Kácení stromů a terénní úpravy u krnovského zimního stadionu předchází výstavbě fitness zóny. Jde o projekt, kterému dali zelenou přímo občané. Zvítězil totiž v participativním rozpočtu. Předkladatelem projektu veřejné fitness zóny byl hokejový klub Krnov mládež.

25.8.2018

Dotazník ministerstva: Souhlasíte, že v posledních letech řeky méně vysychají?

Překvapivou otázku položilo občanům ministerstvo zemědělství. Ptá se jich v dotazníku, zda v uplynulých pěti letech řeky méně vysychají. Odpovědi využije při plánování v oblasti vod. 

24.8.2018

Zvířata nepatří do šapitó. Krnov hostí protest proti cirkusům

Protestní akce startuje dnes v 17.30 v parku poblíž krnovských městských lázní. Účastníci budou mít u sebe transparenty, jimiž projeví svůj nesouhlas s účastí zvířat v cirkusech.

24.8.2018

Krobot zve na výlet do Jeseníků na Rejvíz

Herec a režisér Miroslav Krobot pochází ze Šumperka, takže zná Jeseníky jak své boty. Stal se tváří kampaně, která představuje veřejnosti nejzajímavější jesenické prameny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT