„Prý se jsem se podruhé vdávala, abych získala výhodnější zapamatovatelné jméno pro vstup do politiky,“ žertuje ve své kanceláři místostarostka Jindřichova Olga Havlová.

 „Pocházím z Postějova, ale Jindřichov je mou srdeční záležitostí. Žiju tady téměř třicet let. Dost dlouho jsem taky bydlela v Ostravě, protože můj první manžel pracoval u geologického průzkumu a dostal tam služební byt,“ představila se Olga Havlová, kterou si všichni pamatujeme z nejvyšších pater politiky jako mediální tvář Věcí veřejných a Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury.

Věci veřejné a Úsvit

Jak hodnotí Havlová s odstupem své zkušenosti z vrcholné politiky? Zatímco Okamurovi už nevěří a nadává na něj kvůli nestandardním přesunům financí v jeho politických projektech, na Víta Bártu a Věci veřejné vzpomíná v dobrém.

Hovězí z farmy v Jindřichově ve Slezsku není určeno pro obchodní řetězce. Farmářka Andy Franková ho rozváží přímo koncovým zákazníkům.
Z Ostravy do Jeseníků. Mezi dřevorubci farmářka z Jindřichova vydržela deset let
Jindřichov je krásné místo k životu ve všech ročních obdobích.
Jak se žije v Jindřichově? Pojďte se podívat. Nabízí víc, než jen hezký zámek

 „Vítek Bárta byl úžasný stratég, ale špatný personalista. Obklopil se lidma, kteří všechno podělali. Nechápala jsem, když ho podrazili i nejlepší kamarádi. Pokud někdo tvrdí, že Vítek Bárta si přes ABL všechny kolem sebe prolustroval, tak ať se podívá jací lidé byli Kočí nebo Škárka. Kdyby si je předem prolustroval, nikdy by jim spolupráci nenabídl,“ uvedla Olga Havlová s tím, že rozumí Vítu Bártovi, proč po této zkušenosti se už nechce vracet do politiky.

Bony a klid II

„Já jsem zůstala vévéčkám vnitřně věrná. Zažila jsem tam silné upřímné ambice dát věci veřejné do pořádku. Potkala jsem kolem toho spoustu dobrých lidí. To si málokdo uvědomuje, kolik Bárta vykonal manažerské práce, aby naplno využil jejich potenciál. Bohužel v důležitých věcech naslouchal špatným rádcům,“ uvedla Olga Havlová, která pozitivně vzpomíná také na kolegu Radka Johna, bývalého ministra vnitra a místopředsedu vlády za Věci veřejné.

Starosta Jindřichova ve Slezsku Martin Korduliak..
Starosta Jindřichova ve Slezsku má vizi obecní fotovoltaické elektrárny

V roce 2014 se Olga Havlová jako poslankyně za Věci veřejné vydala do Krnova a do Bruntálu s Radkem Johnem, který v té době už opustil aktivní politiku. Společně s hercem Romanem Skamene a režisérem Vítem Olmerem společně pozvali občany Krnova a Bruntálu na premiéru filmu Bony a klid II. Na svých besedách filmaři a politici varovali, jaký obrovský vliv v České republice získali bývalí veksláci.