Hlídka si všimla ve čtvrtek 13. listopadu o půl druhé ráno při kontrole města dvou rozjařených dívčin. „Přecházely na Mikulášské přes silnici, jedna z nich měla vrávoravou chůzi a byla viditelně opilá. Při kontrole jejich totožnosti hlídka zjistila, že jedna z dívek má teprve šestnáct let,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Začínající pijanka musela k dechové zkoušce na služebnu Policie ČR. Mladá žena nadýchala 0,76 promile alkoholu. „Dívka uvedla, že vypila v nádražní restauraci dvě piva, které jí prodala tamní číšnice. Strážníci proto ihned zajeli do uvedené restaurace a dvaadvacetileté číšnici udělili blokovou pokutu ve výši 500 korun. Následně byla dívka předána rodičům,“ uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec. Případ strážníci nahlásili na oddělení sociálně-právní ochrany dětí a rodiny odboru sociálního Městského úřadu v Krnově. Tam promluví do duše dívčině i jejím rodičům.

Zahýbal, tak byl bit

Sedmapadesátiletý muž z Albrechtické ulice nahlásil v sobotu 15. listopadu tři minuty po půlnoci strážníkům, že jej napadla vlastní manželka. Nechce ho prý pustit do bytu, mezi dveřmi jej k tomu praštila botou mezi oči. Strážníci zjistili, že je muž podnapilý. Domů se vrátil po půlroce, který strávil u přítelkyně. „Protože záletný manžel měl na čele zranění, doporučili mu strážníci, aby se odebral do nemocnice k ošetření,“ sdělila Dita Círová.

Oslněn sjel do příkopu

V sobotu 15. listopadu před sedmou hodinou večer nahlásil strážníkům muž z Býkova, že po cestě Brantickou ulicí spatřil v příkopu automobil. Někdo v něm sedí, ale zraněn není. Táhne z něj však alkohol. „Hlídka městské policie na popsaném místě našla třiačtyřicetiletého řidiče Škody Favorit, který uvedl, že pod vlivem oslnění z osvětlení protijedoucího vozidla sjel na krajnici a částečně do příkopu,“ sdělila mluvčí Dita Círová.

Vzhledem k tomu, že nevznikla žádná škoda a dechová zkouška neprokázala, že by řidič před jízdou požil alkoholické nápoje, pomohli strážníci muži vůz z příkopu vytáhnout zpátky na silnici a tím jejich pomoc skončila.