K oblíbeným místům bezprizorních osob patří v Krnově také budova polikliniky s jejími čekárnami, ambulancí a dalšími provozovnami. „V čekárně České pojišťovny, která na poliklinice má své sídlo, se ubytovali dva bezdomovci 6. listopadu v 9.00 hodin. To se ale nelíbilo pracovníkům pojišťovny, kontaktovali městskou policii a strážníci oba muže z budovy vykázali,“ řekla Dita Círová, mluvčí krnovské radnice.

Pracovníci firmy Erdrich Umformtechnik z průmyslové zóny hlásili městským policistům 7. listopadu o půl osmé ráno, že jim v objektu běhá liška. Hlídka celý prostor prošla, po zvířeti však už nebylo ani vidu, ani slechu. Proto strážníci uvědomili o události myslivce, pod něž spadá tamní honitba. Myslivci ponechali ve firmě kontakt, aby mohli v případě návratu lišky včas zasáhnout.

„K dezorientované stařence vyjížděli strážníci 8. listopadu v 15.08 hodin do fotoateliéru na Hlavním náměstí po té, co jim zatelefonovala majitelka fotoateliéru a poprosila je o pomoc,“ uvedla Dita Círová. Na místě policisté zjistili, že jde o čtyřiaosmdesátiletou ženu ze Žižkovy ulice. Byla silně zmatená, ani nevěděla, kde se právě nachází. Situace se jevila nebezpečně především proto, že u sebe měla žena větší finanční obnos. Hlídka ji proto zavezla do místa bydliště, kde si ji převzal manžel.

„Na žádost ředitelky základní školy na Hlubčické ulici vyjížděli strážníci 9. listopadu v 9.23 hodin do budovy školy, kde ředitelku a romskou poradkyni slovně napadal otec jednoho z žáků,“ popsala další zásah Dita Círová. Muž tvrdil, že se jeho dítě bojí chodit do školy. Hrozil, že zapálí automobil romské poradkyně. Poté prohlásil, že zapálí celou školu. Strážníci se ukázali jako autorita a dotyčného výtečníka uklidnili.