Na Mikulášskou ulici spěchali krnovští strážníci 20. října před devátou hodinou ranní. U Paláce Silesia ležel podle kolemjdoucích svědků nějaký člověk. Šlo o jedenadvacetiletého mladíka ve značně podnapilém stavu. Měl rozťatou bradu a nebyl schopen mluvit. Jelikož nekomunikoval, policisté přivolali rychlou záchrannou službu. Sanita převezla zoufalce do nemocnice k dalšímu ošetření.

„O příjezd do baru Zvoneček na Opavské ulici byli požádáni strážníci ve stejný den ve 2.22 hodin. Strážníci zjistili, že se zde nepohodli dva hosté a jejich spor přerostl ve rvačku, během které poškodili vchodové dveře. Protože vznikla škoda na majetku, byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala,“ popsala případ mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Uhlím znečištěnou vozovku na Bruntálské ulici v zatáčce u firmy Armaturka Krnov spatřila motohlídka 19. října v 9.05 hodin. „Strážníkům se přímo na místě podařilo zjistit, která dopravní společnost cestu znečistila a hned kontaktovali jejího majitele. Ten městské policii sdělil, že na místo okamžitě posílá zaměstnance, kteří uvedou vozovku do původního stavu,“ pokračovala Dita Círová.

Volání o pomoc se ozývalo ve stejný den krátce po půlnoci z autobusové zastávky u věžáku na Albrechtické ulici. Na zastávce skučel muž, který jevil známky požití alkoholu. Přitom si stěžoval na silné bolesti srdce. Záchranáři jej zavezli vzápětí do nemocnice.

„Že na dětském hřišti sídliště E. Hakena střílí ze vzduchovky partička výrostků, oznámil strážníkům 18. října v 17.56 hodin obyvatel sídliště. Skupinku dětí skutečně na hřišti strážníci zastihli, ale kluka, který vzduchovku měl, už nikoliv. Ten podle dětí odešel a ony neví, kde přesně bydlí,“ informovala Dita Círová.

Dva mladí skateboardisté vybrušovali jezdeckou techniku 17. října v 17.34 hodin na kašně na náměstí Hrdinů. „Pro jejich počínání neměla pochopení žena, která přivolala strážníky. Ti chlapcům důrazně domluvili a od kašny je vykázali,“ dodala Dita Círová. Na žádost pracovnice Charitního domu Salvator vyjeli strážníci 17. října ve 12.45 hodin k zařízení, aby zde asistovali u přesunu pacienta. Ten vypadal, že by mohl dělat problémy při nástupu do sanitky.

„Na služebnu městské policie se 15. října v 10.25 hodin dostavil obyvatel jednoho z bytových domů na Tyršově ulici a oznámil, že jejich dům již delší dobu terorizuje skupina třinácti až čtrnáctiletých kluků, kteří zvoní na domovní zvonky, házejí do oken ovoce rostoucí na zahradě a střílí po oknech kuličky. Oznamovatel byl poučen, aby se příště nesnažil řešit situaci sám, jak dosud činil, a raději zavolal strážníky,“ dodala mluvčí.