Potraviny, elektronika, kořalka i další zboží se staly předmětem mamonu některých „spořivých“ návštěvníků prodejen v Bruntále. „K pokusu o krádež byli strážníci voláni 14. prosince večer do Kauflandu. Šestadvacetiletý muž chtěl odcizit elektroniku za 1190 korun. Strážníkům odmítal prokázat svou pravou totožnost, proto jej převezli na obvodní oddělení Policie ČR. Jelikož také odmítal uznat spáchání přestupku, bude s jeho jednáním obeznámen správní orgán,“ pospal jeden z mnoha případů krádeží Jiří Ondrášek, mluvčí bruntálské radnice.

Na policejní služebně skončila třeba 15. prosince i dvaadvacetiletá žena. Ta se pokoušela vynést nenápadně ze stejné prodejny potraviny za 125 korun. Ani ona se neprokázala hlídce občanskou legitimací. Jelikož se ale jednalo o kovanou straku, policisté ji obvinili z trestného činu.

Ziskuchtivci se ale realizovali nejen mezi regály. „Městští policisté vyráželi k železničnímu mostu u Marburgu, kde měl neznámý muž strhávat plechy z viaduktu a poškozovat tak železniční zařízení. Strážníci, kteří byli na místě spolu s Policií ČR, našli nedaleko odtud ukrývajícího se muže s nářadím. Odvezli jej na obvodní oddělení Police ČR, které se bude případem nadále zabývat,“ pokračoval Jiří Ondrášek.

Zima donutila bezdomovce, aby si ustlal ve sklepních prostorách panelového domu v ulici U Rybníka. Strážníkům nezbylo, než jej vykázat ven do minusových teplot. Muž bez přístřeší se vloudil také do společných prostor domu na Okružní ulici. „Upozornil na sebe tím, že zřejmě nechtěně převrhl kus nábytku, odložený v chodbě paneláku. Strážníci mu domluvili a z paneláku jej vykázali,“ řekl Jiří Ondrášek.

Nemocnici svévolně a bez informování personálu opustila starší žena ročník 1933, kterou čekala hospitalizace. "Strážníci ženu hledali asi dvacet minut, nakonec byli úspěšní a našli ji v ulici Chelčického. Poté ji převezli zpět do nemocnice,“ sdělil Jiří Ondrášek.

Bitka se strhla před zábavním podnikem na sídlišti Dolní 16. prosince po čtvrté hodině ranní. Muže s poraněnou nohou na kotníku převezli strážníci do nemocnice. O den později se pustili do křížku i tři přítomní v bytě na ulici U Rybníka. „Městští policisté konflikt uklidnili a jeho účastníky poučili o možnosti podání návrhu k projednání přestupku. Jednoho z účastníků převezli s poraněním obličeje k ošetření,“ dodal mluvčí.