Vychovatelka internátu u kina Mír volala strážníky v neděli 19. října čtvrt hodiny před jedenáctou večer. Oznámila, že ze zahrady někdo hází děvčatům do oken pokojů kamení. K tomu odhaluje různé části těla. Zasahující strážníci už na pozemku nikoho nezastihli. Dívenky ale poskytly popis loudila.

„Při následné kontrole okolí spatřili strážníci na ulici Revoluční u Lidlu muže, který jejich popisu odpovídal,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Devětatřicetiletého alkoholem posilněného Krnovana ale z hanebnosti neusvědčili. „Nemohli hodnověrně prokázat, že se jedná skutečně o muže ze zahrady internátu, pouze s ním promluvili o možných důsledcích takového jednání,“ konstatovala Dita Círová.

Poláci se rvali a potom ujeli

Náročnou šichtu zažili v neděli 19. října dva vyhazovači klubuNaZámečku. Do podniku nalezlo i deset polských státních příslušníků, kteří ve tři hodiny ráno ochranku zábavního podniku napadli. Na příjezd policistů útočníci nečekali. Nasedli do dvou aut a z místa vyprovokované rvačky velmi rychle odjeli.

Rumuni vnucovali lidem povlečení

Před prodejnou firmy Schlecker nabízel ve čtvrtek 16. října dopoledne zboží přímo z igelitové tašky kolemjdoucím rumunský státní občan. Hlídka nachytala pouličního prodejce na Hlavním náměstí, kde ložní prádlo vnucoval okolojdoucím lidem. „Muže strážníci převezli na obvodní oddělení Policie ČR a předali dozorčí službě. Tamse hlídka dozvěděla, že se po Krnově pohybuje i společnice zadrženého,“ uvedla Dita Círová.

Ženu vyhmátla hlídka u Slezského domova. I ona putovala na služebnu státních policistů. „Při jízdě z policejní služebny strážníci zahlédli na Mikulášské ulici dalšího muže se stejnými igelitovými taškami, jak nabízí zboží lidem,“ doplnila mluvčí. I ten musel na výslech.