V polovině týdne si výtečník vyslechl od policistů z krnovského oddělení obecné kriminality obvinění z útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Městští policisté označují výtečníka za „ starou známou firmu“.

Protizákonného počínání se dopustil už vloni 27. prosince ve tři hodiny ráno v krnovské herně na Soukenické ulici. Opil se jako divoká zvěř a sázel na výherních automatech neuváženě vysoké částky.

Riskoval přespříliš, což se mu nevyplatilo. Než by sklopil uši, zamyslel se nad sebou a odkráčel domů, začal za přihlížení dalších návštěvníků herny a obsluhujícího personálu do výherních hracích automatů kopat a bušit pěstí.

„Opakovaně byl napomínán krupiérkou, ale muž svého jednání nezanechal a začal krupiérku slovně, velmi vulgárním způsobem napadat,“ řekla Ivana Křištofová z bruntálské policie. Jelikož se žena nechtěla nechat dále urážet a měla z výtržníka i trochu strach, přivolala hlídku strážníků městské policie Krnov.

Ani po příchodu dvou městských policistů se zpitý hazardér neuklidnil, naopak je začala napadat. „Došlo k útoku na našeho strážníka, který útok vykryl. Ošetřen být nemusel, jelikož zranit se jej při útoku agresorovi nepodařilo,“ sdělil velitel krnovské městské policie Pavel Moravec.

Do strážníka hráč kopal a snažil se jej i bít pěstí do obličeje. „Následně strážník obviněnému za použití donucovacích prostředků nasadil služební pouta. V souvislosti s vedeným útokem došlo u napadeného strážníka ke stržení služebního odznaku ze stejnokroje, drobnému poškození žaluzie a stojanového věšáku,“ doplnila policistka Ivana Křištofová.

Obviněný po incidentu skončil na krnovském policejním oddělení.