Asistenci městské policie si vyžádali zaměstnanci prodejny Kaufland v Bruntále v pondělí 10. listopadu dopoledne. Dva devatenáctiletí mladíci z Leskovce měli v plánu propašovat přes pokladny bez placení zboží za bezmála šest a půl tisíce korun. Sebrali více než desítku časopisů a elektroniku. Vzhledem k výši způsobené škody si případ převzala Policie ČR.

Ve stejném supermarketu se chtěl následující den obohatit také dvanáctiletý hoch. Z regálu uzmul deodorant za pětasedmdesát korun. Pozornosti všímavých prodavačů ale neušel a skončil v péči strážníků. „Hoch byl odvezen a předán matce. Mimoto jsme informovali sociální odbor,“ konstatoval šéf Městské policie v Bruntále Pavel Petr.

Pokutu pět set korun musí zaplatit osmatřicetiletý muž, jenž se v Kauflandu rovněž v úterý 11. listopadu pokusil ukrást dvě lahve vodky. Dva třináctiletí hoši v supermarketu kradli ve středu 12. listopadu. Zmocnili se žvýkaček, jogurtů a dalších sladkostí. Zboží, které si chtěli bez placení přivlastnit, stálo bezmála sto korun. Mladé zlodějíčky hlídka černých šerifů rovněž předala rodičům a informovala úředníky.

Tašku kradených žvýkaček se podařilo strážníkům získat zpět v pátek 15. listopadu. Poberta tentokrát řádil v prodejně Billa. „Volali pracovníci z Billy a udali nám popis pachatele. Hlídka pak po zloději pátrala a dohonila jej u Slezanu,“ informoval Petr. Tašku se žvýkačkami strážci pořádku vrátili zpět do obchodu.

Neřešili jen zloděje

Ve středu 13. listopadu volali na linku 156 pracovníci technických služeb. „Někdo ke kontejneru na Jesenické přistavěl nábytek, kterého se asi chtěl zbavit. Zjistili jsme, kdo to byl a kde bydlí. Byl upozorněn, že do stanoveného termínu musí nábytek uklidit. Termín nedodržel, takže se bude záležitostí dál zabývat správní orgán, jelikož jde o zakládání černé skládky,“ uvedl jeden ze zasahujících policistů.

Rvačku mezi mladíky jela hlídka černých šerifů urovnávat ve čtvrtek 14. listopadu do Společenského domu. Když dorazila na místo, bylo už po všem. Zakrvavený osmnáctiletý muž, na něhož policisté narazili, ošetření odmítl a navíc rvačku popřel. „Tvrdil, že se mu zamlžily brýle a spadl ze schodů,“ uvedl Petr.

O dva dny později dopoledne se pro změnu strhla mela v Tip sport baru. Čtveřice mužů se zde nejprve velmi hlučně bavila a později dva z nich začali být i agresivní. Hlídka městské policie se je snažila uklidnit, ale marně, a zavolala proto kolegy z Policie ČR. „Muži byli odvedeni ven, kde kladli aktivní odpor. Museli být použity donucovací prostředky a došlo i na pouta. Případ dál šetří státní policie,“ řekl k případu Petr.

Zuzana Pršalová