Požár chatky

Když ve čtvrtek 18. srpna po osmé hodině večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolu v okolí Hlubčické ulice v Krnově, zpozorovala hustý černý dým, stoupající nad cvilínským nádražím. Jakmile strážníci dorazili na místo, zjistili, že požár zachvátil zahradní chatku v těsné blízkosti nádraží.

Její obyvatel, jedenačtyřicetiletý muž, který si zahrádku pronajímal a chatku využíval jako příbytek, v tu chvíli postával opodál. Požár měl na svědomí právě on. Poté, co vypil asi čtyři piva totiž usnul na gauči se zapálenou cigaretou.

Hlídka bez váhání přivolala hasiče a rychlou záchrannou službu a do doby jejich příjezdu začala sama hasit plameny vodou z věder.

Opilý syn napadl otce

Na zoufalé volání o pomoc zareagovali strážníci v pátek 19. srpna před půl osmou večer a vyjeli zasáhnout do domu na Chářovské ulici v Krnově. Svého vlastního otce tady totiž fyzicky napadl jeho třicetiletý syn. Hlídka agresivního muže zklidnila a zjistila, že je pod vlivem alkoholu.

Podle očitých svědků se nezdárný syn opíjí pravidelně a trýzní pak oba své rodiče. Strážníci svědky vyslechli a doporučili napadenému otci, aby se nechal ošetřit u lékaře a s lékařskou zprávou pak šel nahlásit případ na Policii ČR.

Vykrádali auta a strážníkům lhali

Dvěma zlodějíčkům, kteří se systematicky věnovali vykrádání aut, udělal v pátek 19. srpna o čtvrt na dvě ráno čáru přes rozpočet člověk, jež si všiml, že v momentě, kdy začal houkat alarm u jednoho z aut, rychle odcházeli směrem k základní škole na Žižkově ulici. Okamžitě totiž vytočil linku krnovské městské policie, aby upozornil na dva podezřelé muže v kšiltovkách. Strážníci pak zanedlouho dostihli oba muže v okolí domu s pečovatelskou službou na ulici U Jatek.

Povedení lumpové chtěli hlídce namluvit, že jdou od kamaráda ze Sídliště pod Cvilínem, s nímž se seznámili ve čtvrtek 18. srpna na cvilínském nádraží, když přijeli vlakem od Opavy. Tato lež jim ale podrazila nohy. Strážníci totiž věděli, že vlakem přijet nemohli, protože na trati je dlouhodobá výluka.

Oba zloději se pak začali zamotávat do dalších lží. S pravdou ven se jim nechtělo ani poté, co u nich hlídka objevila cizí doklady – občanský průkaz, řidičský průkaz a technický doklad k autu značky Volkswagen Golf. Snažili se strážníky přesvědčit, že je našli před chvílí ležet na ulici.

Hlídka proto oba mizery převezla na obvodní oddělení Policie ČR k ověření totožnosti. Tam se ukázalo, že jednatřicetiletý muž z Bohumína a pětadvacetiletý mladík z Petřvaldu toho tají ještě mnohem víc. „Bylo u nich nalezeno množství klíčů a dokladů od různých aut. Případ si převzala k došetření Policie ČR a strážníci po zbytek noci kontrolovali parkoviště v Krnově,“ uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Pijan těžko držel směr

V blízkosti budovy krnovské městské policie na Žižkově ulici předváděl v sobotu 20. srpna po druhé hodině ranní kličkování jako na opičí dráze řidič, který si předtím v baru ve Slezském domově dal několik piv a panáků tvrdého alkoholu. Nedokázal udržet přímý směr jízdy a zajížděl neustále do protisměru, není tedy divu, že ho motohlídka městské policie během chvíle zaregistrovala.

Když si však řidič policejního auta všiml, místo aby to vzdal, pokusil se ujet. Hlídka ho samozřejmě dostihla a přiměla vystoupit. Dechová zkouška pak prokázala 1,62 promile alkoholu. Strážníci ho převezli na obvodní oddělení Policie ČR a předali policistům.

Vandalové řádili u divadla

Obyvatelka domu vedle Městského divadla v Krnově se v neděli 21. srpna po desáté hodině večer nemohla dívat na to, jak si skupinka mladých lidí krátí dlouhou chvíli ničením odpadkových košů a přivolala městské strážníky. Zasahující hlídka našla na schodech divadla sedět čtyři mladíky, ti ale tvrdili, že nepořádek dělali jiní kluci, kteří odešli směrem k hlavnímu nádraží.

Lest jim ale nevyšla, protože svědkyně vandalismu v jednom z mladíků poznala lumpa, který z koše vysypal odpadky na zem a hodil ho přes cestu do parku. Jednadvacetiletému muži pak nezbylo než se přiznat. Jejich zábavou, která měla za následek poškození majetku města,se teď bude zabývat přestupková komise. Mladíky tak s největší pravděpodobností čeká pokuta.