"V blíže neustanovené době mezi desátou hodinou dopolední 13. prosince a čtvrtou hodinou ranní 14. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Holčovice zločin krádeže a přečin poškození cizí věci," uvedl k události policejní mluvčí René Černohorský s tím, že policisté z Města Albrechtic při vyšetřování spolupracují s bruntálskými kriminalisty.

Zloděj se vloupal do zdejší prodejny potravin, ze které následně odcizil různé druhy a množství cigaret a peníze.

"Poškozené právnické osobě byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 40 tisíc korun. Na místo činu se dostavil i policejní psovod se služebním psem, který vypracoval tak zvanou pachovou stopu od budovy prodejny k nedaleké autobusové zastávce," dodal Černohorský.

Policisté uvítají jakékoliv informace, které by jim mohly pomoci při vyšetřování a případně by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených tabákových výrobků a financí.

Lze je kdykoli telefonicky sdělit - i anonymně - na albrechtické policejní číslo 974 731 771, případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.