Několik měsíců intenzivní práce zabralo bruntálským policistům vyšetřování série krádeží ve zdejším wellness. Muž z Ostravy se po dopadení ani nesnažil zapírat a pod tíhou důkazů se k zlodějinám přiznal.

Zloděj, který se tady vesele činil několik měsíců, se zprvu zdál být nepolapitelný. Ačkoli měl na svém kontě minimálně přes deset vybraných skříněk a horentní sumu převyšující sto tisíc korun, policisté si stále nebyli jistí, o koho přesně jde.

Polapen při činu

Zlom nastal právě 30. dubna. Policistům se podařilo získat díky dlouhodobému pečlivému šetření vodítka, která vedla k osmadvacetiletému muži z Ostravy. „Na předem vytipovaného podezřelého pachatele byli policisté připraveni,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Muž vyrazil na bazén, jako už mnohokrát před tím, a určitě netušil, že ho vzápětí lapí policisté přímo při činu s kapsami naditými kradenými věcmi z cizích skříněk. „Policisté u něj nalezli i věci, které ten den dokonce ze tří skříněk poškozeným odcizil,“ dodala mluvčí Pavla Tušková.

Vymlouvat se nesnažil

Muž se ani moc nesnažil zapírat, vzhledem k okolnostem uznal, že to ani nemá smysl a přiznal se. Peníze prý používal na vlastní útratu. Ukázalo se, že má na svědomí dohromady čtrnáct vykradených skříněk.

Krádeže začaly už loni v červnu a od té doby nebyly v areálu wellness bohužel nijak ojedinělé. Na vykrádačky byl muž vždy důkladně připravený. Nic neponechal náhodě a nosil si s sebou vlastní nářadí, aby se do skříněk mohl rychle dostat. Muž si tedy krom odpočinku v bazéně přišel i na slušné kapesné, minimálně osmnácti poškozeným vykradl ze skříněk na sto tisíc korun.

Neomezoval se přitom jen na velké částky, ale kradl i stokoruny. Jednou se mu pak podařil nečekaně velký úlovek, ve skříňce objevil peněženku naditou dokonce třiceti tisíci korunami.

Krádeží mohlo být víc

Muž se za okrádání nebohých plavců dočkal obvinění. „Policejní komisař zahájil hned v sobotu 30. dubna trestní stíhání pro přečin krádeže,“ informovala mluvčí Tušková.

Nenechavému zloději z bazénu teď hrozí, že půjde zpytovat svědomí až na pět let do vězení. Je také dost dobře možné, že počet okradených není konečný a bude narůstat. Pokud si tedy někdo podobnou nemilou vzpomínku na bruntálské wellness odnesl, nechť neváhá a kontaktuje policisty na lince 158.