„Dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň plastových dveří situovaných v zadním traktu budovy. Následně si otevřel dveře klikou a dostal se do garáže rodinného domu, z které přešel přímo do obytné části domu,“ popsala vloupačovo počínání Ivana Křištofová z bruntálské policie.

Zloděj celý barák majitelům důkladně prohledal. Zmocnil se i zlatých šperků čtyřiatřicetileté ženy. Vzal jí pět zlatých řetízků na krk různých délek, dva zlaté řetízky na ruku a osm zlatých prstenů. Zalíbila se mu i elektronika z obývacího pokoje, ložnice a pokoje pro hosty. Ukradl také koženkový firemní kufr s finanční hotovostí ze schodiště do prvního patra.

„Z kuchyně si vzal dvě umělohmotné přepravky, ve kterých si odnesl několik láhví alkoholu a vína různých značek. Z garáže poté pachatel odcizil motorové nůžky na stříhání keřů, elektrickou úhlovou pilu a elektrickou vrtačku,“ pokračovala Ivana Křištofová.

Z bruntálského okresního ředitelství vyslali k případu psovoda se služebním psem, který ohledal místo činu a vypracoval dvousetmetrovou stopu ve směru k cestě na Horní Benešov.