Se zaběhlými psy měli co do činění městští policisté 12. ledna. „Kolem útulku směrem na Mezinu běhají dva psi. Ohrožují silniční provoz. Je to nějaký vlčák a něco menšího,“ hlásil na služebnu anonym v 10.45 hodin. Na tř.Práce zvířata strážníci odchytili a umístili do karantény v útulku. Šlo o fenu černé barvy s pálením a křížence menšího plemene hnědé barvy. Stejní psi zřejmě už ráno komplikovali provoz na Jesenické ulici.

„Přišel jsem do sklepa a zjistil jsem, že jsou vypáčené dveře,“ oznámil jindy obyvatel panelového domu na Dlouhé ulici. Na kóji někdo odstranil řetěz, podle majitelky měl zmizet nějaký materiál, který tam měla uložen. Případ vloupání si převzali státní policisté.

Dvě mladé dívenky dostaly od strážníků pokutu 12. ledna odpoledne na Dukelské ulici, když seděly na lavičkách s nohama umístěnýma na ploše určené k sezení. Byly to dívky ve věku čtrnácti a patnácti let, které strážníci potrestali dvousetkorunovou pokutou. „Tento způsob sezení je velmi rozšířeným nešvarem. Pokud se setkáme i s dalším takovým případem, nebudeme se rozmýšlet pokutovat,“ varoval velitel bruntálských strážníků Pavel Petr.

„V hotelu Slezan ve 3. patře mi kope a bouchá do dveří paní a já z ní mám strach,“ bála se obyvatelka hotelového pokoje. Bušící návštěvnice prý u ní zapomněla nějaké věci. Když jí žena vpustila dovnitř, odmítala odejít. Zřejmě šlo o milostnou avantýru s bývalou přítelkyní. Nevítaná návštěvnice nakonec musela příbytek nedobrovolně opustit. „Běžte do p…, p…, ty mě nebudeš z bytu vyhazovat,“ vyřvávala cestou, vyváděna strážníky. Stěžovala si přitom na bolest ruky, a tak ještě musela do nemocnice, odkud ji s lékařskou zprávou propustili.

Strážníci museli i na ulici U Hřiště, kde chodil „exot“ v mužské podobě z Moravskoslezského Kočova, který po cestě rozbíjel, co ho napadlo. Likvidoval zrcátka na automobilech, rozbil i vchodové dveře jednoho z domů na Dělnické ulici. Jen osobních vozidel rozbil nejméně třicet. To vše zvládl během jedné jediné cesty jeden jediný hlupák. Ten se ke svému počínání přiznal, následně i státním policistům na místě události ukázal, jak cizí majetek ničil. Šel trasou Dukelská, Chelčického, Pionýrská, Lidl, Uhlířská a Dělnická.