Přivolaní strážníci zoufalce vyzvali k odchodu. To sice učinil, ale po čtyřiceti minutách byl opět zpátky. Hlídka městské policie jej proto musela z domu opět vyvádět.

Partička kluků obtěžovala dívky

„Stejně jako minulou neděli se i 4. května večer pod okny internátu střední pedagogické školy na náměstí Míru usídlila partička kluků, která pouštěla nahlas hudbu a svým chováním obtěžovala děvčata,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Chlapci nedali pokoj ani přes pokročilou noční hodinu. Strážníci u internátu nachytali čtyři mladíky, kteří seděli v autě, a vykázali je odtamtud.

Opravená socha láká k průlezu

„Sousoší Rodina na náměstí Hrdinů je čerstvě opraveno a už láká drobotinu,“ pokračovala Dita Círová. Děti ji považují zřejmě za prolézačku. Partička dorostenců na soše dováděla 4. května v sedm hodin odpoledne. To se nelíbilo náhodné svědkyni. Po příjezdu policistů však již na náměstí nikdo z dětí nebyl.

Odhalili uprchlíka z ústavu v Ostravě

Krnovští strážníci rovněž asistovali při zadržení dvou hledaných osob. Spolu se státními kolegy vyrazili do ulic 3. května ve 20.50 hodin. „Hledaní se měli zdržovat v bytě na SPC S/71 v Krnově, kde strážníci nalezli tři osoby. Dvě z nich prokázaly svou totožnost a jedna byla zajištěna z výše uvedeného důvodu. Třetí mladík neměl u sebe žádné doklady a aktivně se bránil převozu na obvodní oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti,“ sdělila Dita Círová.

Ani přes odpor se hledaní nevyhnuli zatření a převozu na Policii ČR. Tam zjistili, že se jedná o sedmnáctiletého mladíka z Orlové, který utekl z ústavu pro mladistvé z Ostravy.

Vybíračka popelnic musela uklízet

„Známá sběratelka odpadků se půl hodiny po nedělní půlnoci 5. května přehrabovala v popelnicích ve dvorním traktu u prodejny Hruška na Revoluční ulici. Nepořádek, který kolem popelnic dělala, zahlédli při kontrolní činnosti strážníci,“ popsala další zásah Dita Círová. Pod dohledem musela dotyčná marast uklidit a místo opustit.