Pracovníci sociálníého odboru Městského úřadu v Krnově požádali ve dvou případech o pomoc městskou policii. Dopoledne poplach spustila tísňovým tlačítkem pracovnice, která se bála jednání s problematickou ženou, známou výtržnicí. Klientka se po spuštění alarmu na chvíli vzdálila, a když se vrátila, pod dohledem policistů si své záležitosti už vyřídila v klidu.

Odpoledne zašel na radnici hledat útočiště vystrašený muž. V kanceláři sdělil, že se bojí, protože se jej někdo chystá zmlátit přímo na radnici nebo před ní. Policisté prostor zkontrolovali, ale agresivního útočníka, který by odpovídal uvedenému popisu, nikde nespatřili. Klienta přesto raději ještě doprovodili až na Hlavní nádraží. Nikdo na něj cestou nezaútočil.

Čichali ředilo

„Dva zfetovaní mladíci odmítali po sedmé hodině večer opustit areál firmy Pega. Proto firemní ochranka přivolala strážníky,“ pokračovala mluvčí městského úřadu Dita Círová. Muži ve věku devatenáct a dvacet let ve fabrice nepracovali. Pravděpodobně se sem uchýlili, aby zde čichali nějaké ředidlo, a tak je strážníci z areálu vyvedli.

Nezletilý cyklista pil

Šestnáctiletého cyklistu zastavili strážníci před půlnocí u stadionu na Petrovické ulici. Naměřilimuv dechu 0,8 promile alkoholu. Hoch řekl, že mu nalili v nedaleké restauraci Barbara. Ukázal i na výčepního, kterého policisté ihned pokutovali. Chlapec skončil pod dohledem své sestry v místě bydliště. Událostí se zabývá oddělení sociálněprávní ochrany dětí a rodiny odboru sociálního krnovské radnice.

Dětem ukradli houpačky

„Na skutečnost, že nějací lidé odváží z dětského hřiště na Alšově ulici kovové houpačky do sběru, telefonicky strážníky upozornil 5. června v poledne tamní všímavý občan,“ informovala Dita Círová. Hlídka městské policie zjistila iniciály zlodějů a ihned objela všechny sběrny. Houpačky se ale již nalézt nepodařilo.

Méďa se zalíbil dvěma zpiťarům

Špatný příklad dětem dávali dva opilci, kteří se usalašili v zahradě u Střediska volného času Méďa v Krnově. Odmítali odejít, takže pracovnice střediska přivolaly strážníky. Ti se snažili již spící pobudy na lavičkách probudit. Jeden pokorně odešel, ale druhý kromě alkoholu snědl i léčiva, takže se jej již vzbudit nepodařilo. Rychlou záchrannou službou putoval šestadvacetiletý muž do nemocnice.

Mladí rozbíjeli lahve

Na hlučnou sešlost si stěžoval jeden z obyvatelů Ladovy ulice v Krnově. Skupinka mladých tam popíjela a vyřvávala. Přivolaní strážníci domluvili pětici mladíků. Ti odešli, ale za hodinu byli opět zpátky. Hlasitě křičeli a v nedalekém lomu rozbíjeli lahve. Protože v době příjezdu strážníků byl klid, případ vyřešili pouze ústní domluvou.

Dobýval se na Armádu spásy

Do ubytovny Armády spásy v Krnově se dobýval před půlnocí třicetiletý muž, protože tam přechodně bydlí jeho manželka. Muž si od pracovníka Armády spásy ani od strážníků nedal vysvětlit, že žena nechce s ním hovořit.