Všemu předcházelo páteční zatčení celostátně hledaného devětadvacetiletého řidiče felicie z Moravského Berouna, o kterém jsme vás informovali ZDE. Strážci zákona jeho jízdu ukončili na křižovatce ulic Jesenická a Budovatelů v Krnově. Muže vyslali k lékaři a poté umístili do policejní cely. Ve škodovce vyčmuchal služební pes Kapitán chemikálie potřebné k výrobě metamfetaminu a také místa obsahující stopy drog.

„Následně policisté provedli prohlídku zahradní chaty na Ježníku v Krnově. Zajistili i další věci, chemické sklo a zbytky léků dokumentujících výrobu zhruba pětadvacet gramů metamfetaminu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Zadrženému mladíkovi prokázali dealování nejméně jednadvaceti gramů drogy různým lidem mezi 17 a 35 lety věku. „V celém okrese Bruntál a Olomouci a to v období od 25. září do 10. října,“ konkretizovala mluvčí. Muži hrozí za jeho počínání až desetileté vězení a nyní je ve vazbě.

„V souvislosti s tímto případem byli také pro stejný trestný čin obviněni jednatřicetiletý, dva pětadvacetiletí muži a čtyřiadvacetiletá žena. Ti měli na různých místech okresu Bruntál a Opava prodávat či dávat dávky metamfetaminu různým osobám i mladistvým,“ uvedla mluvčí.

Na základě informací bruntálských policistů zabavili další varnu kolegové v Olomouci. Za poslední dva měsíce bruntálští policisté odhalili již druhou větší rybu v drogovém rybníce. Poprvé prokázali sedmadvacetiletému prodejci z Uničovska distribuci nejméně sta gramů metamfetaminu na Rýmařovsku. I tento hříšník čeká na soud ve vazbě.