K pracovnímu úrazu vyjeli záchranáři na Vrchlického ulici v Krnově ve středu krátce před půl devátou. Zmíněný pracovník chvíli předtím soustružil rýhovaný válec, když v tom hřídel zachytila rukáv jeho oděvu. „Z dosavadních výsledků šetření vyplývá, že muž při soustružení rýhovaného válce o délce 2,9 metrů a průměru 54,5 milimetrů byl zachycen rotující opracovávanou hřídelí za rukáv oblečení,“ potvrdila mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Hřídel látku namotala a muže silou strhnula k zemi. „Muž utrpěl rozsáhlá poranění všech končetin, hlavy, trupu a vnitřní poranění bezprostředně ohrožující jeho život a byl převezen vrtulníkem do Ostravy,“ pokračovala mluvčí. Prvotní ošetření však poskytli členové rychlé záchranné služby. V době jejich příjezdu již byl zraněný z pod stroje vyproštěn a při vědomí. Posádka pacienta ošetřila a předala na urgentní příjem nemocnice Krnov.

„Před patnáctou hodinou záchranná služba zajišťovala transport postiženého z anesteziologicko-resuscitačního oddělení v Krnově na heliport a odtud vrtulníkem letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ řekl Lukáš Humpl, mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje, územního odboru Opava. Případem se nadále zabývají policisté. „Okolnosti a příčinu úrazu nyní šetří služba kriminální policie a vyšetřování v Krnově,“ vyjádřila se policistka Pavla Tušková.