Dva podobné případy řeší v těchto dnech krnovští policisté. Poškození si objednali zboží na internetu, řádně za něj zaplatili. Ovšem do dnešních dnů na koupené věci čekají.

„Devětadvacetiletý muž z Krnova na internetové aukci vydražil herní konzolu Play Station 3 za částku pět tisíc tři sta korun,“ popsala první případ podvedeného bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Na účet prodejce, který byl u aukce uvedený, muž poslal v srpnu požadované peníze i poštovné a nezbylo mu, než čekat až herní konzole příjde poštou. Ovšem ukázalo se, že nakupující čekal marně. Dodnes totiž herní zařízení neobdržel.

Další poškozený zase zatoužil po čtyřkolce. Začal prohledávat internet a nakonec na vysněný typ na jednom inzertním portálu narazil. „Sedmatřicetiletý muž si vybral čtyřkolku typu Arctic Cat 500 za výhodnou cenu bezmála třicet sedm tisíc korun,“ upřesnila Tušková.

Muž se s prodávajícím domluvil na podmínkách nákupu přes e-mail. „Dle dohody v srpnu letošního roku poškozený zaslal peníze do polské banky na prodejcem uvedený účet,“ pokračovala Tušková. Ten měl údajně patřit společnosti zprostředkovávající odeslání zásilek. Peníze měla společnost přeposlat prodejci a zboží zase kupujícímu. Objednané zboží ale dosud muž z Krnova nedostal a to, že by mu někdo vrátil peníze, se také nezdá pravděpodobné.

„Na opakované e-mailové urgence prodejce ani přepravní společnost nereagují,“ uzavřela Tušková. V souvislosti s tímto případem policisté znovu varují, aby si lidé nákup přes internet vždy dobře rozmysleli. Důležité je zvolit bezpečnější způsob placení. Tím je například zasílání zboží na dobírku. Nejbezpečnější asi je se s prodávajícím před peněžní transakcí setkat osobně.