Předsedkyně bruntálského soudního senátu Jana Janečková poslala Zdeňka V. minulý týden za nemravnost do věznice s dozorem na dva roky a tři měsíce. Odsouzenec se ihned odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání proti rozsudku. Zdeněk V. se v srpnu 2008 dopustil loupeže, za níž ho v Pardubicích odsoudili na třicet měsíců s podmíněnou zkušební čtyřletou dobou, za což ho vyhodili z armády. Jako voják sloužil také v zahraniční misi. Právní moci nabyl rozsudek vloni v květnu. V říjnu se dopustil muž pohlavního zneužívání.

V odročeném hlavním líčení ohledně pohlavního zneužívání vyslechnul bruntálský soud ve čtvrtek 9. prosince pouze jednu svědkyni obhajoby. V závěrečné řeči Zdeněk V. odmítnul, že by se dívky jakkoliv dotkl. Prý dělával vedoucího na letních táborech, včetně křesťanského, a to by se na jeho úchylku přece už muselo přijít. Ani toto tvrzení soud neobměkčilo, a vyměřil mu nepodmíněný trest.

Nic netušící jedenáctileté dítě si přitáhl podle rozsudku Zdeněk V. na klín 10. října 2009 hned čtyřikrát. Zprvu si malá slečna myslela, že jde jen o legraci a hru, v tom se krutě zmýlila. Smilník se jí zároveň vyptával, zda je hezký a zda se jí líbí. Na druhý den opět za dívenkou vyrazil. I když si ho nevšímala, ptal se jí, jestli ji zlobil a že si nic nepamatuje. Nato se dívka s neblahým zážitkem svěřila mamince, že jí Zdeněk V. sahal několikrát pod tepláčky.

Než rodina dívky podala na Zdeňka V. trestní oznámení, zdál se matce nervózní a nejistý. měl proč. Zdeněk V. žádal dívčiny rodiče, aby o všem pomlčeli, protože je v podmínce a hrozí mu vyšší trest. Na to ale rodina neslyšela a přála si náležité potrestání. Zdeněk V. do omrzení tvrdil, že k ničemu mezi ním a žákyní šesté třídy základní školy nedošlo.

Podle posudků ale dívka patří mezi svědomité školáky s velmi dobrým prospěchem, čestnou a pravdomluvnou. „Jednání obviněného porušuje zájem společnosti na ochraně pohlavní nedotknutelnosti nezletilých osob,“ zdůraznila státní zástupkyně Alena Pavláková.