Do prodejny na Rýmařovské ulici v Bruntále zamířil 25. listopadu třiadvacetiletý muž nikoliv poctivě nakoupit, ale krást. Nejprve své zlodějské štěstí zkusil na kuřecí roládě. Aby měl čím maso zapít, přibral si ještě láhev vodky. Při svém nekalém manévru však nešikovně zavadil o další láhev, která skončila rozbitá na zemi.

Chvilkový neúspěch však pobertu nerozhodil natolik, aby si chutnou kořist nestrčil do batohu a bez placení prošel pokladnou. Zde ale lapku štěstí opustilo, protože jej zastavila pracovnice obchodu.

Kořist mu chtěli sebrat, tak začal být agresivní

Muž však svůj lup nechtěl vydat a začal se o batoh přetahovat natolik nevybíravě, až bránící ženu povalil na zem. V té chvíli však zlodějskému tažení zatnul tipec odvážný zákazník, který zloděje zpacifikoval.

Přivolaní strážci zákona posléze zjistili i další zajímavé informace o agresivním výtečníkovi. „Policisté šetřením zjistili, že muž se svého jednání dopustil i přes skutečnost, že již byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti odsouzen. Při dechové zkoušce mu naměřili 2,24 promile alkoholu v dechu,“ přiblížila zlodějovu minulost i pohnutky mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.

Téměř ukradené zboží putovalo zpátky do prodejny, jíž běsnění zločince způsobilo škodu za zhruba čtyři sta korun.